• |
ide | kryesore

Meghan Markle dhuron shumën marramendëse për kauzën në Mbretërinë e Bashkuar

-Instant, Paparazzi, Slider

Mediat e huaja kanë raportuar së fundmi se Meghan Markle ka dhuruar s13 mijë dollarë për fondacionin ‘Himmah’, një projekt i komunitetit me bazë në Mbretërinë e Bashkruar që trajton çështjet e varfërisë, racizmin dhe problemet sociale.


Sipas tyre, Markle  ka dhuruar tëardhurat të mbledhura nga libri i saj i i recetave i quajtur ‘Together: Our Community Cookbook’.Paratë do të shkojë për furnizimin e bankës së ushqimit të grupit, si dhe blerjen e pajisjeve dhe sigurimin e fondeve për ‘Salaam Shalom Kitchen’, kuzhinën e vetme të komunitetit mysliman dhe hebre me qendër në Mbretërinë e Bashkuar.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.