• |
ide | kryesore

Bllokimi i aeroportit/ Ministrja Balluku zbulon negociatat: Sot nisin fluturimet esenciale

-Instant, Lajme, Të fundit

Ditën e sotme pritet të rinis udhëtimi i pasagjerëve në Rinas dhe avioni i parë që pritet të ngrihet është një avion pasagjerësh drejt Dubait.  Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, bëri me dije se nga ky moment në aeroport do të nisin fluturimet esenciale. Fluturimet: humanitare, emergjente, shëndetësore, diplomatike, shtetërore e ushtarake, do të nisin që ditën e sotme. Ndërsa, gjatë ditës së nesërme do të nisin që nga orët e para të mëngjesit edhe fluturimet komerçiale.


“Në këto momente në Aeroportin e Rinasit do të nisin fluturimet esenciale, ato që futen në këtë kategori, fluturimet humantirare, emergjente, shëndetësore, diplomatike, shtetërore dhe ushtarake. Ju njoftoj se kemi arritur të ruajmë sasinë e vaksinave të konsiderueshme që do të vinte dje në Shqipëri dhe është bllokuar, do të vijë sot rreth orës 15:00 pasdite. Dua të informoj të gjithë qytetarët që na kanë shkruar që do jetë e pamundur këto momente që të kemi fluturime komerciale, por gjatë ditës është duke u punuar për të arritur në një zgjidhje të këtij problemi shumë të madh. Sipas planave tona do të arrihet ditën e nesërme. Nesër që nga orët e para të mengjesit dhe gjatë gjithë ditës do të kemi fluturime normale për të gjithë udhëtarët e fluturimeve komeraciale”, u shpreh Balluku.


11 Comments

 1. Ish-drejtoresha e Albkontroll qe merrte 70 milion ne vit pervec dietave, shperblimeve, perfitimeve nga

  tenderat etj. Kjo merrte ne vit sa paga e 23 punonjese te fasonerise . Per kete e duan pushtetin per

  te treten here radhazi keto shushunjat, qe populli te mos kete as buke dhe keto te vajisen e te nderrione

  lekuren me operacione plastike.

  1. i ke bo gabim llogarite, punonjesit e fasonerive paguhen me rroge minimale, qe ne ate kohe ishte 23000 Lek, keshtu qe i bie me shume se 26 punonjes.
   Te lutem shume mos i hy ne hak Belindes.

 2. EDHE TI OJ KURVE E GREKUT KE PER TE DHEN LLOGARI NJE ME NJE MBAS 25 PRILLIT .
  BURGU ESHTE PAK PER JU , GIJOTINA ESHTE NORMALE , JU MERITONI NJE TMERR PA FUND .

 3. Baxhelle,me parate e albcontroll ke bere namin,hajdute e ndyre !!!
  77 ml leke merrje ne vit si Drejtoreshe e ketij institucioni ?Shumicen i ke punesuar vete ata kontrollore,por ata dele nuk jane !!!???Ke bere blerje e investime gjasme me shifra te çmendura,letrat aty jane,zot qe te shpeton nga burgu nuk ka !
  I ke marre leket e pagave te tyre e ke sjelle valltare nga Brazili,festuar nderrimin e viteve te Plaza me leket e tyre e ke goje ti baxhelle muti ?!
  Ke futur ne burg nje nene te nje femije 3 vjeçar pse tha se jam e stresuar dhe nuk ja dal dot punes,brenda rregullores me te drejte te zotit ???!!!
  Me çfare parashe e bere ditelindjen e vajzes te Sheratoni,ne kohe pandemie,ku i semuri nga shpella e Surrelit ua turri mitrolozat Shqiptareve rrugeve per te luftuar Virusin ??!!!!
  Ditelindje te tilla,prostitute,bejne vetem Sheiket,ka foto nga eventi !!!!
  Ndersa per ju mjerane qe mbroni nje rregjim kriminal,pse gruaja ju la per nje “çeçen”,mos u shqetsoni dhe aq po u sjell edvini nga Bangladeshi e ata e kane per zakon te perdhunojne ne grup,si Visi i Kavajes por edhe homo si ju!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu