• |
ide | kryesore

SPAK nis hetimet për monitorimin që Rilindja i bën gati 1 milionë shqiptarëve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet në lidhje me ruajtjen dhe përdorimin abuziv të të dhënave personale të mbi 900 mijë shqiptarëve, që u publikuan dje ekskluzivisht nga Lapsi.al.


Ekskluzive/ Si na monitoron Rilindja nr e telefonit, nr ID, vendet e punës, të dhënat konfidenciale për 910 mijë votues të Tiranës 


Kreu i SPAK, Arben Kraja, vetë i skeduar nga Rilindja, theksoi se po bëhen verifikime. “Po bëjmë verifikime, por nuk ka ende denoncime”, tha ai.

Dokumenti sekret/ Si i përgjon PS prokurorët e SPAK. Sa prej tyre janë votues të sigurtë të Rilindjes (faksimilet) 

Ditën e djeshme reagoi dhe Partia Demokratike, duke e cilësuar çështjen si skandal, ndërsa bëri me dije se do i drejtohej SPAK me një padi, duke akuzuar kështu PS-në. Në database, janë të dhënat për 910 mijë qytetarë të Tiranës, ku tregohet numri ID i kartës së identitetit apo vendi i punës etj.

6 Comments

 1. Por fshehja “elektorale” e Berishës nga Basha i ngjan tejekëput taktikës së strucit, që fut kokën në rërë dhe lë trupin.

  Sali Berisha nuk është një fenomen politik i fshehur, por një fuqi reale që ndikon në vendimet dhe zhvillimet e Partisë Demokratike.

  Nëse në vitin 2011, Basha mori një sinjal nga elektorati gri si një test për të treguar se është një politikan i pavarur, këtë provë nuk e kaloi kurrë.

  Fshehja e Berishës nuk ngjit dhe kjo duket hapur jo vetëm tek ajo pjesë gri e zgjedhësve, por edhe e militantëve të PD-së, që e shikojnë Lulzim Bashën si derivat, e jo si një burim, aq më pak si një “avatar”, siç u tentua të vizatohej në vitin 2011.

  Por edhe si avatar digjital, ai sërish komandohet nga “Doktori digjital”Njelloj si mesazhet qe dergon zyra e lulzime salih BBasha neper telefonat e qytetareve duke perfshire dhe mua.tel 068 4056518 ky eshte numeri i byrektores se pd qe komandon Erioni kunati i lulzimes

  1. E mor Sokol,
   ti e kosideron nje shanc qe i keni dhene SPAK-ut per te rrezuar Ramen!!!!!!
   Ri mbas bythes dashit ri, se kush e di do i bien bolet.

 2. O Sahan lepires osé by…. lepires i ores i ores 12 / 04 artikulli nuk flet per Berishen por per maskaralleqet e qeverise . Sa per hetimin do bejne nje vrim ne uje osé e thene ndryshe pordhe me rigon sepse keta te ASPAKut Jane votues dhe simpatiznte te rilindjes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu