• |
ide | kryesore

Rama nis diversionin te opozita: Jam i gatshëm të bashkëpunoj me Bashën pas 25 prillit, me kushtin që të shkëputet nga Meta e Berisha

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama është shprehur i gatshëm që të bashkëpunoj pas 25 prillit me Lulzim Bashën, por me kushtin që të shkëputet nga Meta dhe Berisha.


“Pas 25 prillit jam i gatshëm të bashkëpunoj me opozitën, dhe me Bashën, por me një kusht të thjesht që të ndahet nga Meta dhe Berisha. Për të transformuar një jete politike që është realisht që është kthyer në stres për shqiptarët. Bashkëpunim ngushtësisht si në vendet që ne duam të arrijmë dhe atyre që ne duam t’i ngjajmë, nuk flas për gjëra konkrete, se ne do kemi shumicën, por sidoqoftë në emër të shumicës unë jam shumë i gatshëm të shkoj përtej politikës së këtyre viteve dhe të angazhohem që politika e ardhshme të jetë 100% të mirëqenies shqiptare, jo te konfliktet dhe idiotësisë”, tha Rama.


47 Comments

  1. E ke te pa mundure se pse Lulzim Basha nuk Ka as nje shanse Qe te behet Lider dhe te vendose per fatin e vet ose te partise Demokratike . Lulzim Basha Ben ate Qe i thone Saliu dhe ilir Mete ..e mbani mend Kure u Qemen ilir Meta dhe u rra grushta me disa roje godinash dhe police bashkije??? Sa po i bertit ilir Meta Lulzim Basha shkoje me vrape per ti dale zote ilir Metes si nje Qen🐕 Kure i fishkellen i zoti … Si keshtu eshte kote ..

   1. S’paske nevoje per patronazhist. Mjafton te lexosh se si e shkruan shqipen dhe kuptohet se je nje derr i pashkolle si Veliaj me shoke. Eshte e kote te bejne kerkume per ty. Je elektorat lehtesisht i identifikueshem prandaj cdo gje eshte kote.

   2. Shkeputu edhe ti nga drogmenet, hajdutet,oligarket,mafiozet, ndaresit e Kosoves etj etj pastaj vej kushte per Bashen.

    Pastaj Meten e kishe aleate 4 vjet, e bere kryetar Kuvendi dhe President perse ja kerkon Bashes tani, apo po te vjen mortja.

   3. Shko more djalë në klasën e pestë e fillo të mësosh drejtëshkrimin e gjuhës shqipe.
    Nuk mundet një injorant gjysëm analfabet ti japë mëndje Bashës që ka përfunduar studimet si jurist në një nga universitetet më të shquara të Hollandës.
    Duket se edhe i pa shkolli Rama , këto marrëzira i shkruan se e di që ka një kallëp analfabetësh si puna tënde që i besojnë atij.
    Është një djallëzi tepër naive e qesharake kjo e Ramës që ka kohë që po e përdor .

    Këto kohët e fundit sikur nuk po e përmendëte më këtë konspiracionin se unë e kam ujdisur me “Lulin” , për ti motivuar ca mender me thënë partiçka renegatësh të PD.
    Po të dëgjosh Lymin, Topallin e Patozin, edhe ata përsërisin si papagejt e tij po këtë mashtrim se gjoja Basha e Rama janë bashkë.
    Por duke parë këto ditët e fundit që mijra shqiptarë e shoqërojnë Bashën me brohoritjet Rama ik, u kujtua përsëri të bëjë këtë lojë të ndyrë se Basha qenka i gatshëm që të bashkëpunojë me te.
    Ta pyesë po të dojë edhe Zahon për këtë mendim të tijin e jam i sigurtë që edhe ai do të qeshë :
    “Po çfarë thua more babi, a je në vete ” ?

    1. Tani po kujtohem se pse ja nisi përsëri kësaj kënge të kukuvajkës.
     Kam vënë re se Basha duke parë se edhe shumë socialistëve ju ka ardhë në majë të hundës me marrëzitë e Ramës, po dalin hapur duke ju bashkuar opozitës.
     Është e vërtetë që Basha ju është drejtuar edhe socialistëve të mashtruar që të bashkohen me opozitën se edhe ata i kanë ndjerë në kurrizin e tyre varfërinë e papunësinë e veçanërisht lidhjen e kësak qeverie me krimin.
     Këtë fenomen të bashkimit të votuesve socialiste me opozitën, Rama kërkon ta shtrembërojë se Basha kërkon të bashkëpunojë me te

 1. Ha pershesh o hajdut e tradhtar rrugesh ! T i nuk do jesh me ne qeveri o zgjebe ! Ben diversion;plehu !! Ka dhe nje gur ne thes qe siç duket do e leshoje ditet e fundit; Te beje edhe Ismael Kadirovin te beje fushate per te !Eshte i fundit renegat qe i ka ngelur!

 2. Nuk ke pare gje akoma o pallosh!? Do te kesh nje fund si te gjithe diktatoret e tjere! Ti qe nuk ke lene ore te dites pa Dale ne TV-t e tua te flliqura ti qe edhe femijet I ke trembur duke fjetur do te kesh nje fund te pafundem qe te behesh shembull edhe per Lulin ne qofte se do te bej si ty!

     1. PYTE TETMOTER SE TA TREGON AJO SE ÇA HONGU O TE QIFSHA BABIN NE BYTH

     2. Nuk kemi pushtuar boten por jemi njerez normal qe kemi repsekt e dinjitet per veten. Nuk jemi si ti qe do me shume Edi Ramen se veten tende o robqir Selenice.

 3. Rama tal karet me Lulen dhe me shqupistat.

  Lul Basha tha qe me Ramen ska mareveshje dhe e hongri ate qe dhjeu.
  Lul Basha tha qe ska zgjedhje vendore…..
  Lul Basha tha qe ska zgjedhje me Ramen kminister….

  Edi gjithmone dy hapa para Lylit dhe Saliut.

  1. LAPRAKISt KANE QENE GJITHMONE Rroçkat e kapterrat e TIRANES? Kane ardhur ne tirane si sipiune e zare te dulles! dhe ashtu do vdesin te dhjere!

  2. Dy hapa para Lylit dhe 20 mandate pas tij. Dhe e gjithe kjo, per merite te Lylit. Por ajo qe te ben pershtypje eshte se pasi kerkoi dhe mori tepsine, kusine, kazanin dhe timonin, tani po kerkon airbag. Ka filluar te kete nuhatje

 4. Sa me shume kohe kalon aq me i shplare behesh , sa me shume flet aq me shume ti behesh vetvetja o i gjati ine .
  Disa fluturojne , disa notojne , disa vrapojne , disa ecin e disa te tjere zvarriten .
  Ti o i gjati ine nuk ke ditur gje tjeter veçse te zvarritesh .
  Largimi yt eshte domosdoshmeri kombetare por jo zgjidhja perfundimtare .

 5. Ha pershesh o hajdut e tradhtar rrugesh ! Ti nuk do jesh me ne qeveri o zgjebe ! Ben diversion;plehu !! Ka dhe nje gur ne thes. qe siç duket do e leshoje ditet e fundit; Ti kerkoi edhe Ismael Kadirovit te beje fushate per te !Eshte i fundit renegat qe i ka ngelur!

  1. Sa do qesh me ju koqet militante oe pd ne date 26 kur te ngelni prap si te dhim. Ikni onkllufa beni nje pune a dicka te mbare mjafte vegjetuat si vemje partish o te mjere. Ju iku jeta si vemje. Kjo vlen edhe per te majtet e kedo. Ikni mesoni, punoni, beni dicka. Ose emigroni. Po mjaft u skllaveruat si qypa 2 leksh

   1. NUK DO KESH MUNDESI TE QESHESH SE DO KESH GOJEN E ZENE . DO TE FUSIM KARIN QE TA MBASH SI BIBERON PER 20 VJET RRJESHT O KURVE E KUQE

 6. Qe do te perfundonte kaq i deshperuar ky bastard i rendomte, as bolsheviku me besnik nuk e kishte imagjinuar!!

 7. Akoma ki me diversione!!!Akoma pretendon bashkëpunim!!!E hëngri njëherë Basha dhe Pd nuk e ha mo.Bëhu gati të zgjedhësh qelinë.Do ta bëjnë këtë nder ta zgjedhësh.

 8. Ai lapraksi tja r….n vetë Ramës se Lapraka vërtet ka qënë lagje të pilotëve ,oficerave edhe kapterave por atje jetojnë ish minatorë e ish mjaft punëtorë që komunizmi i telendisi.Dhe kanë votuar gjithmonë Pd.Kanë votuar dhe ish pilotë e ish oficera për Pd.E them me siguri këtë se jam lapraks i vjetër.

 9. Te shkerdhefsha familjen e e familjen socjaliste ty o byth shkerdhyer te ra nder mend tani ee jo o pederast jo , me ty kurr kurr je i degjeneruari me i madh i kombit, po beri PD me ty koalicion kurr kurr pasi kjo lloj politike qe ke ber ti , vjedhjet qe ke bere, korripsionin , krimin, e sa e sa te keqija i ke ber keti populli s ta harron ky popull kollaj o i degjeneruar moralisht dhe familisht. Tutje rrace muti💩💩

 10. Luli seshte per ate pune. Eshte shume i squllet dhe skuth. Plus genjen shume. Jo se i gjati eshte me i mire po luli esht pall kari
  Duhen patjeter figura te reja

  1. O Fierak, po si ka mundesi qe je kaq komunist mer ja qifsha robt?! Si ka mundesi te jesh kaq barbar?
   Ju ca te beni se nuk ngjallet me Enver Hoxha mer ju qifsha robt. Vazhdo votoni nje psikopat skizofren o robqir por do te vije rradha dhe ke bytha jote o debil njeri.
   Uroj qe shumica e fierakeve mos jene kamikaz te nje psikopati sic je ti.

   Dhe nje gje, fieraket nuk jane si ti, jane shume te mire e te mira dhe qe duan veten e tyre me shume se cdo lider partie. Po ta thote nje qe ka patur dashnore fierake.

 11. Hahahah po ta ndjen bytha lageshtiren mor robqir :). Nese do kete shtet ndonjehre, ty duhet te mbyllin ne cmendine dhe burg shume vite per vjedhjet e demer qe i ke sjell ketij vendi.

 12. Dogjën mandatet, por Berisha, Tit Vasili e Grida Duma marrin qindra mijë lek në muaj prej vitit 2019,byrektoret e elones e erionit kunatit ne pune gati të hane prasin ne Sume,ju hani byrek keta hane miliona,o loqet e lulzime salih BBasha

  1. Po qytetar i thuhet nje psikopati o alidemsi i karit? Ju dhe me dhimbje e pranoni qe ai eshte per ta flakur po ce do se do fitoje ajo partia e cecenve ?

   O klluf kari, shif kush te permireson jetesen, le te jete cecen, jevg apo zezak ai lideri i asaj partie.
   Ju vetem mos te fitoje “cececni” Lul Basha qe dhe gjyshi i ka lind ne Tirane, jeni gati te qini nenen tuaj.

   Te qifsha alidemsin e Terpanit!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu