• |
ide | kryesore

Vrasja në Elbasan/ Kur Rama dhe Tahiri dekoronin ish-policin e RENEA, Arbër Paplekaj

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-efektivi i forcave RENEA, Arbër Paplekaj, autor i dyshuar i vrasjes së 56-vjeçarit Pjerin Xhuvani në Elbasan, rezulton i dekoruar me një sërë çmimesh për suksese në karrierën e tij.


Më 5 janar të vitit 2014, ai ka marrë një certifikatë mirënjohjeje nga misioni këshillues i policisë së shtetit në Afganistan.


Në vitin 2015, ai mori një certifikatë mirënjohje edhe nga kryeministri Edi Rama për “merita krejt të veçanta në luftën kundër terrorizmit”.

Paplekaj ka qenë një nga efektivët më të mirë në radhët e policisë së shtetit dhe ka qenë me mision në Afganistan. Me origjinë nga Tropoja, Paplekaj është babai i 4 fëmijëve.

Ai ka qenë për më shumë se 2 vjet shoqërues i Ambasadës Amerikane për shkak të trajnimeve të shumta i radhitur si një nga më të mirët.

3 muaj më parë është larguar nga stafi i ambasadës së SHBA dhe ka shërbyer si shoqërues i një biznesmeni në kryeqytet.

Tashmë Paplekaj ishte bërë pjesë e Strukturës së Mbrojtjes së Votës së Partisë Demokratike e përbërë nga ish-punonjës të Policisë së Shtetit.

Krah Ramës, Tahirit dhe Donald Lu/ Arbër Paplekaj mori nga kryeministri certifikatë vlerësimi në 2015 (FOTO) | Zgjohu Shqiptar Zbulohen emrat e të plagosurve në Elbasan, mes tyre efektivja, dhëndrri i viktimës dhe tre të tjerë të përfshirë në ngjarje të rënda (HISTORIKU) Arbër Paplekaj ka vjedhur nën kërcënimin e armës makinën e një qytetari për t'u vetëdorëzuar – A2 CNN

20 Comments

 1. Ah ca loje te piset po beni tani o kurvat e lapsit,doni ta shisni tani pasi e moret ne mbrotje se skeni si justifikoni vrasjen.Po ai ka qene profesionist I miretranjuar,Jane shpenzuar miliona nga shteti,por sot ai I vuri damken vetes dhe pd-se.Ka marre decorate per aftesite profesionale.ca ketu qe duhet ta beni lajm kur lajmi eshte se truproja e gazmend bardhit ka vrare nje person,pavaresisht se cili eshte ai.

  1. Ai eshte per dekorate sepse Po bente punen qe policia nuk ben me !
   Ky Xhuvani ka vite qe Po e kerkonte nje te tille , nje mut me pak ne Elbasan !
   Keshtu ndodh kur policia (tepelenesit ) jane veshur per ti sherbyer partise dhe jo popullit , turq muti !

 2. Sot do fle i qete. Pas patronazhistit te PS na doli edhe struktura e armatosur e mbrojtjes se votes nga PD.

  Hajde Karistan hajde!!!

  1. Ky eshte hero, se jo vetem qe nuk ishte i armatosur po perkundrazi kete e qelluan po ky si njeri i pergatitur, beri ca rrotullime dhe ja mori armen nga dora atij maskarait qe po vidhte vota. Pastaj ju shkrep arma padashje dhe rrikosheta beri gjemen.
   Versioni i lapsit. Po nuk e besuat jeni komumista.

 3. Arber papleka ,eshte person me probleme mendore dhe ka perceptim te gabuat per realitetin ,person grindavec dhe i pabese ,ai eshte oficer i manget nga ana profesionale pasi nga koha qe ka mbaruar shkollen e policise ka punuar vetem ne pozicione pune ku duhet te perdori muskujt dhe jo trurin.ai eshte i paafte te zgjidhi nje problem pa arme,ka qene me pune para ca kohesh ne qytetin e tij ne shkoder ne sektorin kunder vjedhjeve me arme,dhe nuk arriti te beje asnje dosje penale por vetem krijonte konflikte me njerzit per shkak te paaftesise se tij.

 4. Une e njoh arbrin,ai eshte i ndershem si person por jo oficer policie ,pasi gjate gjithe karrieres se tij ne polici nuk ka bere asnje pune te hajrit,gjithmon ka qene person grindavec .po shkruani qe eshte dekoruar,ai ka qene ne afganistan bashke me nje grup te madh oficerash,dhe te gjithe kane bere punen atje dhe arbri nuk eshte shquar per ndonje aftesi te madhe .ai ka nderruar ne polici shum vende pune pasi per shkak te sjelljes se tij te keqe nuk rrinte me shume se 6 muaj ne nje vend .ai rrinte me qera ne tr dhe sorrollatej rrugeve te tiranes me kanatiere duke nxjerre muskujt dhe pak kohe ka punuar ne shkoder ne polici ne shtepine e tij dhe ka ikur me kerkesen e tij nga shkodra per arsye se shkodra sta ben shume te gjate kur hiqesh si garip ,perfundimisht nje person i paafte te integrohet ne shoqeri fix per ne burg pasi kete qe beri ne elbasan mund ta bente ne cdo moment duke qene si i kishte hyre vetja ne qejf

 5. I kan premtuar ndonje post te lart ne polici, idiotit. Dhe ven e behen kamikaz.
  Tani ne keto momente, po i therret mendjes gomari.
  Po un c pata, per ku u nisa, e ku do perfundoj tani.

 6. Këtu flitet për ish oficerin dhe jo për ata gangstera që erdhën në grup me armë.Mase nuk është në rregull e grindavec por kur tjetri të nxjer armën e të vrasi çar duhet të bëjë???Ti thotë vazhdo dhe vrit ti edhe mua ska problem.I mirë i keq me probleme me muskuj pa muskuj ai parandaloi një masakër më të rëndë.Një pyetje.Kush janë personat e tjerë që u plagosën???Janë një police dhe 2 të djathtë.Eshtë dhe dhëndri i të ndjerit.Atëhere ky grindaveci oficeri mediokër si ka mundësi që me një pistoletë i qëlloi të gjithë???I ndjeri mori 5 plumba!!!Dhe janë plumba kallashnikovi!!!Atëhere ky e qëlloi??Ai ka marë plumbat e shokëve të tij sepse nuk mund të administrojë armën çdokush.Prandaj është si është në karakter ish Renea ai ka vepruar për vetmbrojtje dhe si profesoinist.

 7. o kurvat e ridhjerjes doni te krahasoni mutin me mjaltin .per ju si ripjerdhje kurvat jane te ndershme si puna e mamices dhe baldoses balluku,kriminelet jane viktima ,hajdutet jane te ndershem .po cfare donte ky kriminele i sshkolluar por i denuar ,ky anetare i grupit te xibrakes,qe bente dhe boksierin dhe mafjozin ate moment aty apo do mbronte banden e tao palles.keshtu si ky do te ikin per dhjame qeni te gjithe ata zagare kriminele qe i sherbejne kryekriminelit rama.hak pa marre nuk ka .keta kriminele do ti paguajne te gjitha krimet qe kane bere sebashku meedvin banden dhe banden e ambasadave qe i kane perkrahur.u erdhi fundi kermave te rikurvave.dhe ju sufllaqexhinjte qe femrat i keni nxjerre ne vitrinat me drita te kuqe nuk keni te krahasuar kurre me heronjte e lapsit.tpuuu kerma

 8. Car lidhje ka arbri me policine dhe dekoratat ,atij si ka thene njeri pune e mbare ne polici,ai ne elbasan ka shkuat per te lepire ndonje kocke ,ate qe kerkoi gjeti se ka gjith jeten qe kerkon sherr dhe nuk i zen vend byca te punoje,por me dhimbsen femijet qe la rrugeve se vete e ka kerkuar burgun me kohe.

 9. Gazmend Bardhi ka pranuar se PD ka ngritur një strukturë të armatosur për “mbrojtjen” e votës. Pra ne paskemi paramilitarë të armatosur nga PD që mund të vrasin kë të duan për qëllime të partisë. Anëtarët e kësaj stukture, kur vrasin njerëz, nuk quhen vrasës, por mbrojtës”Ka mare dekorate nga shteti por buke e vjeter të salih karaxhic baerishes nuk e hedh poshte por ajo dhe ja ze gurmazin tani salihu perdor buke te helmuar

 10. Reagimi i medias është për të dëshiruar. Edhe sikur të ishin duke planifikuar vjedhjen e votës apo blerjen nuk më duket forma normale për t’i ndaluar. Pse duhet të mblidhen njerëz nga veriu e ti çosh në Elbasan apo qytet tjetër. Pak që këta njerëz i bëjnë mish për top po pse duan të nxisin vëllavrasje për karriget e tyre. Po po qe se në nuk jemi të aftë të vendosim me mendjen tonë diten e zgjedhjevw, po na morën kartën e identitetit, po na gënjyen më para, po na shantazhuan me cf ikerra më mirë mos të votojmë fare. Secili t’i dalë zot votës së vet duke mos u shitur e blerë. Nuk ka nevojë të ngrihen struktura të armatosura për të mbrojtur votën. Dëgjoj që bëhen ca para lelizma me vite të kaluara për struktura të tilla po si gjithmonë PD bën kopje të shëmtuara që i dalin jashtë kontrollit dhe çudi është që gjithmonë w mbyll me viktima. Kjo që ndodhi nuk ka ku të shkojë me keq. Me mirë PD të reflektojë se bashkë me Metën po nxisin gjakderdhje të pa justifikuar për bythën e tyre. Njerzit duhet të bëhen më të kthjellët e mos të bëhen mish për top. Të kesh fëmijët rrugëve për votat e Gazmend Bardhit është pak injorancë. Po nuk është i zoti Gazmendi e te tjerë të marrin vota për veten kurrë mos i marshin. Po mos të na kthejnë çdo ditë votimi në stres e tensione sikur ca po ndodh. Bëhuni normale o njerëz si gjithë bota e qytetëruar.

 11. Si ka mundesi ne prezence te 15 policeve dhe te dy shefave te medhenj lriminelet e Elbasanit nxjerin armet dhe qellojne ne mes te nje turme njerezish.Pse si arestoi policia, ku jane te armatosurit e Xhuvanit , pse si trazon policia. Turp! Kjo eshte policia qe duam,kjo eshte policia e nje shteti ligjor?

 12. O sahanlepires te Rames e krimit perse nuk flisni per krimin elektoral qe po ben Rama ne Elbasan e ne gjithe Shqiperine . PD ne kushtet kur nuk ka shtet, policia eshte e lidhur me krimin , ka per detyre te mbroje voten e eshte e detyruar te ngrej grupet per mbrojtjen e vorrei. Te gjithe ata qe do bejne krim elektoral do ken fatin e viktimes . Lereni shqipetaret te votojne te lir e te qet o kriminel Rama . Ne vendin e viktimes duhet te ishe ti o kryemaskara e armiku i Shqiperise

 13. Ju fugshpumat jeni patetikë.

  Këtej bëni si qytetarë, këtej mbroni kriminelë si kel xhaferri etj.
  kuptohet në varësi të porosisë së kryfugshpumit. Dhe Këllirës.

  Grupi i banditëve të qazim sejdinit dhe mbi të gjitha i tao ballës, jo vetëm që ishte kapur me presh në duar dmth me vota letërnjoftimet lekë plot etj armë makina pa targë, por pati guximin me qëllu me armë në prani të policisë.
  Policia ishte aty dhe spo bënte detyrën. Si mund ta bënte vallë??
  Në sy të policisë shokët e taos me makina të blinduara armë pa leje me vehte qëlluan me armë denoncuesit e krimit prengen dhe vuksanin dhe papleka u vetëmbrojt
  Papleka armën e ka me leje.
  Papleka është djalë patriot ,çun zemërbardhë. Pyesni ata që e njohin. Ka qenë i punësuar në ambasadë.te amerikës. I stërvitur. Me misione në afganistan.

  Papleka kuk është kategoria e kel çamin suel çelës apo edhe viktimës.

  Papleka në mungesë të veprimit të policisë në vetëmbrojtje ka qëlluar me armën glock me leje.është stërvitur për këtë punë.

  Pjerini, bodinaklu dhe kel çami e të tjerë dhunuan sulmuan dhe qëlluan me armë njerëz të përgatitur .
  Pasojat dihen.

  Policia aty prezent nuk arrestoi askënd nga sulmuesit.
  Më vjen keq për të vdekurin , vendin e kishte në burg jo në varreza, vdekja është kapak floriri
  Më vjen keq për paplekën që ra viktimë e ripjelljes e krimit në elbasan

  Rama dhe Tao balla ndjehen të lehtësuar. Kjo ngjarje e shëmtuar e gatuar nga ata vetë, i hoqi një barrë të madhe. I hoqi disa kriminelë që i kërkojnë haraç . Me një justifikim kundër opozitës. Kriminelët në elbasan tani ia ndjejnë më shumë nevojën politikës së PS.

  Çdo bandit çdo kriminelë duhet ta dijë që rama të shet për 2 sekonda. Bëjnë mirë të fshihen. Me PD në pushtet vendin e kanë në burg nga i pari tek i fundit. Nuk i shpëton dot as ofl as ASPAK e as polici. Vendin në burg . Prandaj i duhej kjo ngjarje ramës dhe ballës, i vë në pozita më të forta me krimin. Krimi do punojë më fort për ripjelljen e Ramës

  Rama po shkon në zgjedhje me çunat problematikë… Me ata në çdo qark

  Rama nuk e lëshon pushtetin , kjo do sjellë viktima
  Elbansallinjtë i dinë gjërat. Kjo është një arsye më shumë për ellbansallinjtë për ti vënë drunë qazim sejdinit tao ballës dhe edi ripjelljes

 14. – Legjitimimi vrasjeve nën petkun e mbrojtjes votës

  – Glorifikimi i vrasësve si heroj “Avni Rustem”

  – Eleminimi i kundërshtave që kanë “tardhëtuar” kryetarin e partisë.

  – Bllokimi i çdo furgoni me sufllaqe apo ndërprerja e çdo iftari me justifikimin se po blihen vota.

  – Lehja si qen e anal-istve në çdo ekran pro vrasjeve

  – Baltosja apo paragjykimi i viktimave dhe nëpërkëmbja e tyre nga mediat ende pa u varrosur.

  Të gjitha janë strategji antikombëtare dhe aromë e një lufte civile vëllavrasëse. Shqipëria s’është për tu kallur se kush merr tre mandate më shumë PD apo PS.O shpiragu dole nga gjirizet e byrektores per të thene dhe ti ca fjali kuturu si salihu Qen

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu