• |
ide | kryesore

“Do e pësojnë si ai i Elbasanit”/ Xhelal Mziu pendohet thellë: Ishte për shkak te emocioneve të forta të momentit, jam kundër dhunës

-Instant, Lajme, Të fundit

Kandidati i Partisë Demokratike për Dibrën, Xhelal Mziu ka reaguar për deklaratën e rëndë gjatë një takimi ku deklaroi se ata që do të tentojnë të blejnë votën, do e pësojnë si ata në Elbasan.


Në sqarimin për opinionin publik, Xhelal Mziu shpreh pendesën për komentin të cilin e justifikon se ka ndodhur për shkak të emocioneve të forta. Mziu thekson se është kundër dhunës.


“Me sinqeritetin më të madh, shpreh keqardhjen time dhe pendesën time për komentin tim të panevojshem dje, për shkak të emocioneve të forta të momentit. Dua të jem i qartë: unë mbështes zgjedhje të lira dhe të ndershme dhe jam KUNDËR dhunës! Jam penduar thellë për komentin tim dhe kërkoj ndjesë para gjithë shqiptarëve.”, thotë Mziu.

19 Comments

 1. LERNI KETO PALLAVRA. pSE NUK ESHTE ARRESTUAR KJO ESHTE PYETJA DHE AJO QE DUHET TE NDODHE.
  Ky eshte nr 1 i PD-se ne Diber. Vaj medet si jane te tjeret. KJO NUK ESHTE DIBRA dhe kete duhet ta THOTE ME V O T E.

  1. Ti dhe Gazmen Barrdhi duhet të jepni dorheqje dhe të pergjigjeni para drejtsise keto dekleratat dhe kercenime nuk pranone as në vendet myslimane a po te Afrikes ne çofte se Lulzim Basha nuk ragone ate here Lulzim Basha do hyje në histori si Nje lider çë mbeshtet akte terroriste hapu fare

   1. Ndersa ti duhet te hysh andej nga ke dale, kelysh bolshevik – dhe flas per mitren e sat’eme, se baba s’dihet…

   2. O idiot analfabet, lexo nje here se kush quhet akt terrorrist pastaj hajde e perdore ketu ate term.
    Jo po dhe kur vret burri gruan do e quani akt terrorist ju debilat.
    Injorant hesapi, prandaj eshte ktu ku eshte Shqiperia se eshte mbush me qenie injorante\a qe i shplan trute politika si ia ka qefi.

  2. Ke te drejte, Dibra eshte ajo e brekeve te grisura dhe e cunave problematik qe vine nga Tirana me furgon.
   Eshte ajo qe votoi ate gocen e “partise se Idrizit” vetem se ishte familje te fortesh.
   Ci keni kto budallalliqe aman…
   Nje mut, si gjithe Shqiperia eshte dhe Dibra.
   Kryeministri i beri thirrje te gjithe policeve te lene kapelet dhe te bejne fushate per PS dhr nuk e arrestoi njeri, apo ca tr njerkes ca te nenes.
   Xhelali injorant i trashe eshte, i ka shpetu goja nga emocionet.

 2. Gjysem ore pas deklarates se ketij debilit ne Diber , mesazhi qe i erdhi Lulushit nga kimetja e rruges se elbasanit ishte se ‘ ne kemi eksperience ne njohjen dhe cilesimin e nje force politike si TERRORISTE ose jo ‘ .
  Me vrap kerciten telefonat , dhe doli me vrap ky mongoloidi i lindur dhe kerki ndjese .

 3. Nese vullneti i zgjedhesve deformohet, nese vota blihet dhe per pasoje edhe pushteti behet i pamundur

  te ndryshohet me vote, dhe per shkak te kesaj pamundesie qeveria behet arrogante, shkel barazine

  para ligjit, dhunon lirite e drejtat e qytetareve dhe shkon deri atje sa shkrin partine me qeverine duka

  ua dhene te dhenat tona personale militanteve e spiuneve te partise, apo te mashtroje qytetaret

  per legalizime e nga ana tjeter te beje plane ogurazeza per shembjen e tyre , nese korrupsioni

  kthehet ne normalitet, nese burgjet mbushen me fukarej per mos pagim fature 3o mijeleksh ndesa

  trafikantet , kriminelet e perdhunuesit ulen ne karrigen e depudetit e bejne ligje per te pafajshmit

  cfare duhet bere ? Kur policia behet pale me dhunuesit e ligjit dhe blersit e votave, kur drejtesia

  hesht ndaj denoncimeve dhe fakteve te pakundershtueshme si ai i dosjeve 139 apo 334,

  kur i tere shteti vihet ne dispozicion te partise ne pushtet cfare duhet bere ? Kur nderkombetaret

  heshtin apo behet pale me dhunuesit e zgjedhjeve te faktuara tashme per te cilat eshte vene edhe

  kusht nga Bundestagu Gjerman , kur Damian Gjinkurit qe beri termetin e dosjes `139 ne Diber

  i thuhet live nga kryeministri qe ta perseris ate termet edhe ne Vlore, cfare duhet te bere ?

  A mund te qendrojme “rob” te ligjit, kur ligji perdoret kunder nesh nga nje kaste e korruptuar

  arrogante dhe kriminale ?

  1. Nuk mund te besh asgje kur kete parti shtet e mbeshtet me shume se 40 % e Shqipetareve.
   Shqipetaret jane popull idiot dhe kjo ka 30 vite vertetohet dita dites.
   Edhe shprehja popullore thote, per inat te sime vjerre une shkoj me mullixhiun, keshtu ka shku dhe vota e Shqipetareve. Per inat te Enverit votuan Saliun, per inat te Saliut votuan Nanon, per inat te Nanos, prap Saliun, pastaj per inat te Saliut votuan Ramen.
   Jemi fut ne nje rreth vicioz qe nuk kemi per tia gjet ndonjehere fundin.
   Mbetet vetem nje rruge, Emigrimi…

 4. Sa qekan gzu’ sufllaqexhinjte, se te komentet per Strasburgun kunder bllokimit te lapsit nuk u vinte zeri!
  Knaquni me Xhelalin sufllaqe knaquni

 5. Na e prishi fare ndryshimin ky kok derri. Ia dhuroi fitoren rames. Pse s’mbyll gojen o gomar. Shpresojme te mos fitoje akoma diktatori. Idiot fare

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu