• |
ide | kryesore

VIDEO/ Plas sherri LIVE, Tom Doshi përplaset me gazetarin Robert Rakipllari

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një përplasje e ashpër ka ndodhur mes gazetarit Robert Rakipllarit dhe kryetarit të PSD-së Tom Doshi. Rakipllari ishte i ftuar në News 24 dhe së bashku me të ftuarit e tjerë po flisnin për subjektet politike, por shpeshherë përmendën edhe emrin e Tom Doshit.


Ky i fundit është lidhur “live” me emsiionin në një bisedë telefonike, ku i ka thënë Rakipllarit që të ketë turp që është marrë gjithë kohën me emrin e tij.


Ndërkohë gazetari i ka kujtuar Doshit që është “non-grata” në SHBA dhe i ka kërkuar që të zgjidhë njëherë mosmarrëveshjet me Amerikën, por debati ka degraduar dhe kryetari i PSD-së ka përdorur edhe fjalë banale në drejtim të gazetarit, ndërkohë që gazetari ka kërkuar që Doshit t’i mbyllet telefonata.

Debati në News 24:

Tom Doshi: Ata dy burrat që ke aty, po u del shumë punë me emrin tim. Mua votat mi ka dhënë populli, ka patur program PSD, ka patur kandidatë më të mirë sesa Thurja apo ata që mendon ti. Mateni vendin mirë kur të flisni sepse i kam marrë votat në të gjithë Shqipërinë. T’ju vijë turp të dyve se keni edhe fëmijë dhe hidhni baltë kundër meje. Xhelozia e Rakipllarit se ka humbur PD nuk justifikohet.

Sokol Balla: Ju lutem pa ofendime personale. Komentet janë politike

Doshi: Mua më ka votuar populli, kam marrë 30 mijë vota në gjithë Shqipërinë

Rakipllari: Nuk ka asgjë personale

Doshi: Ti e ke personale

Rakipllari: Nuk kam asgjë personale. Ju keni marrë vota…

Doshi: Ju s’të lini rehat. Ju keni patur frikë të hapni ekranin për mua

Rakipllari: Po të gjykoj si kryetar partie.

Doshi: Ke gjithë ditën që merresh me ermin tim. Turp të kesh

Rakipllari: foli ambasadores amerikane për të tjerat. Merru me atë dhe jo me mua.

Doshi: Ç’lidhje ka ambasadorja amerikane? Unë jam më i pastër si ty. Do e gjej të drejtën edhe në Amerikë. As kam marrë tendera si tha Lubonja, unë i kam patur kudnër të gjitha forcat. T’ju vijë zor që përgojoni. Dihet se kush jam unë. Jam përballur me drejtësinë këtu dhe do të ëprballem edhe në Amerikë.

Balla: Pse e dhe dorëheqjen?

Doshi: E dhashë dorëheqjen që të jem qytetar i lirë.

Rakipllari: Ti je një person i shpallur non-grata nga SHBA. Se blen 2-3 vota këtu mos kujto se je shumë i fortë. Sokol ndaloje këtë telefonatë. Je non-grata zotëri. Sokol, ndaloje telefonatën, zgjidhe me SHBA dhe pastaj me mua.

 

 

29 Comments

 1. Shume mire i ka thene,ky Rakipllari ko kurve por karaputane eshte,nuk e prisnin kete humbje spektakolare dhe tani nuk dine çfare thone…

 2. Jo po ta meni vesh ju dhe Kimetja sa vota jane blere. Nejse, ketyre u lumt trapi kur gjejne popull afrikan ne mes te Europes.

  1. Ore ja qenka nje Rakipllar, po ju qe jeni me mijera qe i lepini buthen nje dikataroi neon stop. Ju jeni skllever por ose jeni kara e se kuptoni ose jeni po prape kara qe ju pelqen nje gjendje e tille. Rrofte Koperativa e bashkuar Rilindje.

 3. Asgje personale por ti je kurve

  Kryetari i psd blen 3 mandate dhe i kanoset gazetareve ne studio i shan kurva

  Tom doshi

  Si mos me pas frike kur nje person qe blen 20 a 30 mije vota te kercenon te permend femijet ne emision

  Sot me 5 mije euro vret kedo po e deshe me grup sekret te shkon 30 mije
  Ca i ka toma ? Nje fjale goje dhe ja tremb femijet per jete rakipllarit
  Pse mos me pas frike nga toma??

  Apo te kemi besim tek policia

 4. Kurve nuk eshte as Doshe asRakipllari.
  Karakurve eshte balla qe fut injorante ne linje per tu perball me gazetare.
  Doshi ska be gje. Mund te blere nja 30000 vot, me pak se socialistja qe mund te kete blere 100000 vota.
  Se dime kush ka faj , keta qe blejne apo ata qe shiten.
  Rrofte komunizmi, korrupsioni dhe droga.
  Mjer Shqiperia dhe Shqiptaret.

  1. Po si more atber dka be gje toma??

   Pse ti mendon qe i paskan shku tomes te shpia me ia mor leket me zor tomes.e me i dhon voten????

   Po me ti kersit portes Toma me cunat e vet pe me te thon ma jep voten e merri paret , kush ka me ja refuzu??

   Parade makinash dhe personazhesh te krimit plot rrugeve te pukes shkodres koplikut vaut te dejes zadrimes nenshkodres etj jane mbi 20 kallzime por qe policia ska be asnje pune.

   Toma qe e do voten e ka fajin , se robi ska fuqi me te thon jo kir e di qe eshte vetem perballe range rover te droges dhe krimineleve

   1. Futja kot tani, nuk e vej ne dyshim qe ne Puke mund te jete ashtu sic thua ti, por ne Tirane jo. Ne Tirane nuk te kercenon njeri per voten dhe prapseprape Toma ka marr mbi 8500 Vota.

    I lumte Tomes qe gjen popull budalla qe e shet voten per nje thas miell (miell per buke, jo nga ai mjelli i shtrenjte, se per aq do e shisja dhe une).

    Ky popull e meriton plotesisht te qihet ne bythe prej Rames, Tomes e te gjithe te tjereve me rradhe.
    Popull i trashe dhe idiot, kurre nuk kemi per tu bere Europe!!!

    1. Toma ka hotele, profarmen dhe biznese te tjera ne tirane. Jane votat e familjareve te punetoreve dhe vota te bleme me pare ne dore. Buke goje per buke goje

 5. Po pse mer ju qifsha motrat ene grat juve gazetarve Rakipllarit Lubonjes Bushatit Ca keni me Tom Doshin mer te degjenerum qe vini era mut jabanxhij nga pidhi robve keni ardh Tiron me pantallona Doku tashi jeni bo si anal ista Ju njefsha t’miren ene ju qifsha familjet

  1. O Dak dick-u, mos e kishe per Tomen se Toma eshte misherimi i zgjuarsise qe ka mbaruar Universitein e Tetoves pa bere filloren:).

   Ik me rte qifsha robt, plhere muti qe mbron nje narkotrafikant dhe nje psikopat si Rama. Bythqir lulishtesh!

 6. Kishim nje parti roze dhe u be mavi (Heroina) tani kemi dhe nje parti te te kuqes (Kokaina).. Ketyre nhjerezve u pelqen te marrin ato pensione mizerabel duke mos punuar, te shkojne neper tavolinat e dhjera te shtetit dhe te shajne “sbehet ky vend, ska shtet, popull i poshter etj etj” fakti eshte qe njerezve u pelqen te jetojne ne lluce vetem te mos marrin jeten e tyre ne dore..

 7. Po ju qifsha Grat ene Motrat juve qe shani Tom Doshin ene Ty Rakipllari grun ku ta kesh se e ke ene simpatike vjen shpesh han drek ke Tajvani Ju qe shani Tom Doshin me siguri jeni familje degjenerume pa karakter si familja e Rakipllarit familje karaputonkash

  1. Ik mer te qifsha robt mu ne pidh. Te maresh ne mbrojtje Tom Doshin ose je analfabet funksional ose pall kari, ose te dyja bashke😀. Mos ke merak se sdo ta qijme ne ate shurren tende por do ta shkerdheje po ky rregjim qe i lepin karin ti o pleh.

 8. Tome gelqerja,🙈💩prodhon gelqere per njerzit e gjor dhe ua shet po prap gelqeren atyre qe jan me zemer dhe dhimje koke, pastaj po prap ua blen votat atyre qe gjoja ua shendoshi kokat,😂🤣apo nuk kishte program ky Tom leshi , do i rritet kriminaliteti keti

 9. Qeveria Rama 3. Tom Doshi Minister Rendi, kriminelet do ta kene pisk punen. PSD force e trete. Nga parti e vdekur as veten nuk e nxirrte deputet Gjinushi erdhi Toma dhe e Rilindi. Ka program Toma ca thu ti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu