• |
ide | kryesore

Denoncimi i Boiken Abazit: Shikoni si deformon dhe vjedh vota PS-ja (FOTO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kandidati i pavarur në Tiranë, Boiken Abazi ka denoncuar me fakte se si PS po manipulon votat, duke i bërë të pavlefshme.


‘Për të mbuluar krimin elektoral, mbrëmë tentuan me të gjitha format e presioneve që mos t’i lejonin vëzhguesit tanë të bënin fotografi në qendrat e numërimit. 


Por ja që ia dolëm sërish me fakte të tjera të dëshmojmë se si votat tona deformohen me një ‘X’ të dytë nga komisionerët, për t’ia kaluar votat tona PS ose për t’i shpallur ato të pavlefshme’, shkruan, drejtuesi politik i Vetëvendosjes në Shqipëri, Abazi në faqen e tij në Facebook.

15 Comments

 1. Ajo qe tregojne fotot mund te jete fare lehte gabim (i qellimshem!?) i vete votuesit.

  Nese e kane manipuluar komisioneret athere kjo eshte bere me dakordesine edhe te PD e LSI.

  Nuk besoj se vota eshte tjetersuar, pra me nje X i ka kaluar PS-se, sepse do ti ishin hedhur ne fyt komisioneret e tjere.

  Kjo sqarohet me kerkese KQZ-se qe te shqyrtohen nje per nje te gjitha fletet e shpallura te pavlefshme (rreth 77 mije) dhe te nxirret sa prej tyre kane EDHE VV apo THURJEN, apo gjithesesi partite e paperfaqesura, si pjese te “gabimit”.

  Nese % eshte e larte athere eshte e arsyeshme te mendojme per nje manipulim te koordinuar e ne shkalle te gjere, shkak i mjaftueshem per shpalljen e pavlefshmerise se zgjedhjeve.

  Pres nga VV ti beje urgjent kerkese KQZ-se per kete pike, se rruge tjeter nuk ka.

 2. Po sikur te jete e kunderta ? Qe vota ka qene per PS dhe dikush ka bere te pavlefshme kete vote te PS duke vene nje kryq tek partia jote o Bojken ?

  1. Kjo te do thote qe paskeni grupe armiqesore brenda Partise Socialiste.
   Ju sugjeroi qe te nisni hetimet sa me pare, ti gjeni, dhe ti pushkatoni keto tradhetare te felliqur.

 3. Ne rastin e kandidatit te pavarur mundesia per gabim eshte zero. Sepse kandidati i pavarur e kishte emerin ne fund te listes se partive dhe nuk eshte pjese e ndonje bashkimi me ndonje parti tjeter. Votuesi vetem do shenonte vetem nje shenje ne kutine e kandidatit te pavarur. Opozita te tregoje vlerat e saj morale duke bere avokatin e fleteve te votimit qe jane nxjerre te pa vleshme pavaresisht se kujt i takojne.

 4. Po ato 350 votat e Cakranit qe te gjitha ishin per numrin 12 si parti , por si per cudi dilte gjithmon nje kryq tek numrat e kandidateve te partive te tjera duke e bere te pavlefshme voten.
  Dhe te gjitha keto vota u nxorren nga 2 tavlona numeruesish .
  Ka vend per dyshime ketu ?

 5. Mjafton nje fakt per te vertetuar se ne keto zgjedhje eshte bere kerdia: te dale nje sufllaqexhi e te me shpjegoje si i mori Tom Doshi 30 mije vota. E nese e ka bere toma, pse nuk e beka rama apo palla?

 6. Ku jane vezhguesit nderkombetare te famshem???

  Ose po hane bashke me Edvinin per fitoren e shpifur. Po kenaqen me byreket

  Asgje s’ben, asgje.

  Tallin karin

 7. me kete rezultat po fitoj PS p…….. Somes u vertetua qe shqiptaret do zevendesohen me bangladeshasit drogaxhinjte e kriminelet nuk munden me vote por me revolucion dilni o popull dhe terhiqini zvarre se kur te ngriheni do e shifni si do ikin me vrap nga frika se nuk jane trima ramat e doshat por jeni ju frikacake qe nuk ngrihheni dhe atobojne si trima

 8. Une besoj se eshte e mundur qe ti kene vjedh vota Bojkenit por kjo gje nuk ka ndikuar ne rezultatin final per Bojkenin. Ai ka humbur. Une mendoj se si fillim Boikeni duhet te pranoje humbjen dhe ti kerkoi falje mbeshtetesve te vet (si puna ime psh. qe harxhun dhe kohe dhe € per ta votuar) dhe pastaj te ankohet per manipulimet e mundshme.

 9. shko e ankohu te Al-bin Ku-rti mbase ai do e dergoje te gjykata kushtetuese e Kosoves dhe mbase perseriten votimet.po ik or Bojken mos i lodh njerezit kot me keta budalliqe se nuk ta var njeri ty dhe Albinit tat ne Shqiperi ku shume shpejt do ju bjeri maska edhe ne Kosove.

 10. Shko tek Kurti sepse Shkulaku nuk eshte beu i Shqiperise.
  Shko ne Kosove djale sepse ketu askush nuk te njeh dhe te gjthe te dhjesin.
  Kurti eshte shume i gezuar qe arriti te behet K/m por ne Shqiperi i thane -hajde dhe ha nje mut te madh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.