• |
ide | kryesore

Çfarë po ndodh në PD/ Mediu flet pas takimit urgjent me Bashën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po vijon konsultimet edhe me aleatët për hapat që do të ndjekë opozita pas daljes së rezultatit të zgjedhjeve. Për këtë Basha takoi mbrëmjen e së martës kreun e Partisë Republikane Fatmir Mediu. Ky i fundit dha detaje për mediat pas bisedës.


“Jemi në një angazhim të përbashkët. Ishte një diskutim që bëmë për procesin e manipulimit të zgjedhjeve ku secili nga ne është i involvuar. Ajo që ka humbur sot është Shqipëria. Ka fituar një regjim i korruptuar që ka shpërbërë shtetin, vlerat dhe traditat e kësaj shoqërie dhe ka goditur vlerat e individit.


Unë nuk njoh asnjë manipulim qoftë edhe të një vote të vetme. Kur të dalë rezultati i asaj që ka ndodhur në Shqipëri do të ketë një qëndrim në lidhje me këtë çështje. Jemi në proces të këtij manipulimi të madh që ka ndodhur” – tha Mediu. Më herët Basha thirri deputetët e zgjedhur dhe ata që nuk mundën të merrnin një mandat në 25 prill. ©LAPSI.al

12 Comments

  1. Ca ka ndodhur more?! Shume takime, na bete kurioz. Apo eshte nga ato shashkat e Bashes? Se i ka qejf ai dhe ne fund rri si guak.

  2. ”” Unë nuk njoh asnjë manipulim qoftë edhe të një vote të vetme. Kur të dalë rezultati i asaj që ka ndodhur në Shqipëri do të ketë një qëndrim në lidhje me këtë çështje. ””’

    E kupotj une gabim apo ky po thote qe ‘ nuk kam dijeni per asnje manipulim dhe se kur te dali rezultati i asaj qe ka ndodhur do mbajme nje qendrim ‘ .
    Pra une nuk kam pare dhe degjuar gje, por nese Basha me tregon me fakte se ka ndodhur atehere do mbaj nje qendrim .

  3. Flasim qe te dukemi cik dhe ne. Jemi ketu ketu oooo uuuuuu. Rendesi ka qe do jemi serisht deputet, na plasi trapi se ca do bej basha. Vet na futi, ne pak presion i bem. Ai e hengri.

  4. Vertete i peshtire, beri krim makaber ne gerdec, e nuk ka fare problem e delk e na ben moral. Kush ben moral mediu, motra, gerdeci e plehra te tjera te tij. Zhduku more kriminel, familiarisht, apo po pergatit nje degec tjeter, por me sa duket jo me, kurre, o plehra te ketij vendi.

  5. partite ne shqiperi prona te kryetareve. Jemi ne feudalizem, jo ne kapitalizem. Cdo feudal ne feudin e tij. kryeminister, kryetar partie, kryetar bashkie, drejtor drejtorie, rektor etj. secili ka zonen e influences.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu