• |
ide | kryesore

Shkarkimi i Metës u fut në rend dite, reagon zëdhënësi i presidentit: Zero vëmendje ndaj Parlamentit

-Instant, Lajme, Të fundit

Zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi, ka reaguar pas vendimit të Kuvendit për të futur në rendin e ditës shkarkimin e Ilir Metës. Nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook”, Blushi bën me dije se çdo shkelje dhe manipulim që sipas tij është bërë në zgjedhjet e 25 prillit, duhet të evidentohet me qetësi deri në fund të procesit.


Ai gjithashtu thekson se qytetarëve shqiptarë nuk mund t’ju grabitet vota dhe vullneti i shprehur përmes saj.


“Zero vëmendje ndaj Parlamentit me Zero opozitë. Ndryshimi është brenda në kuti. Hapni kutitë! Numëroni dhe rinumëroni me transparencë çdo votë sipas Kodit Zgjedhor.”, tha Blushi.

7 Comments

  1. Levizja e duhur e maxhorances. Nuk duhej lene pergjysem heren e pare. Mera ka degraduar si njeri, jo me si president.
    Jemi bere vend gallate. E pakuptimte. Ne vzhden e rezultatit te zgjedhjeve ku LSI-ne e cuan per skrap, Mera e ka vendin perballe drejtesise.

  2. Ky eshte kokrra e injorantit. E njoh personalisht, nje njeri qe 2 fjali bashke nuk i ben dot. U cudita kur e mora vesh se u be keshilltar i presidentit.

  3. Hahahahaah. Bejne sikur s’merren me gjera te vogla. Tani merr dhe supermonen, andej nga kepi rodonit fshihu, se po vjen SPAK me urdher te amerikaneve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu