• |
ide | kryesore

Rama bën menjëherë ndryshime në qeveri/ Emrat që ikin dhe kush vjen

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pak ditë pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit, ku Partia Socialiste u shpall fituese me 74 mandate, kryeministri Edi Rama ka vendur të bëjë disa lëvizje në kabinet.


Në vendimet e fundit të Këshillit të Ministrave, Bora Muzhaqit i është besuar detyra e zv.ministres së Arsimit, Sportit dhe Rinisë  si dhe Dallëndyshe Bici që do të jetë zv.ministre e Mbrojtjes.


Muzhaqi ka zënë vendin e Aspasjana Kongos e cila është liruar nga kjo detyrë. Bici ka mbajtur detyren e kreut të IKMT. 

Kujtojmë se si Muzhaqi dhe Bici ishin të dy kandidate për deputete në Qarkun e Tiranës, të cilat nuk siguruan dot votat e mjaftueshme për të siguruar një vend në Parlament.

 

7 Comments

  1. Eshte kjo Bora ekonomistja qe kur e pyeti Artan Hoxha si ka mundesi qe edhe pse me borxh te rritur shume me teper, rritja ekonomike ne tetevjecarin e Rames ishte shume e ulet se ne tetevjecarin e Berishes, u pergjigj se Rama ka bere nje Ted Talk ku ka thene se lyerja e pallateve solli renien e krimit prandaj shqiptaret duhet ta votojne. Ky nuk e vodhi mandatin e trete vetem per te na vjedhur, por edhe per te tallur rrocken e karit duke vene velina siper atyre pak profesionisteve qe kane mbetur ne administrate. Po j’u pati ngelur nje fije dinjiteti dhe testosteroni bejini naften qeverise te kuckave deficente si kjo, Belinda, Manasterliu, Xhacka&co. Dezertoni, nxirrni information, gerryjeni nga brenda qeverine dhe mos pranoni te beni eunukun dhe kujdestarin e haremit te Rames. Revoltohuni mor ju qifsha robt nese jeni burra se po flliqni dhe majmunin, ndryshe vishni fustanin e lali erit. Ky eshte mekanizmi pervers i ketij robi te frustruar qe do te ule meshkujt e tjere dhe qe i vetmi qe i ka rezistuar eshte Dritan Leli. Respekt per Lelin

  2. Kjo Dallandyshe Beach I eshte ajo qe prishi pallatin e vjerrit te Lulit dhe taksapaguesit shqiptar paguan 13 miljon euro per te??????

  3. Ura që lidh fshatin Darëzezë me Fierin dhe plazhin ka mbetur thjesht një premtim elektoral. Banorët shprehen se pas ndërtimit të urës provizore nga ushtria, u premtua një urë e re, por me mbarimin e fushatës, janë zhdukur dhe punonjësit.

    Afro 600 familje të fshatit Darëzezë në Fier kanë vetëm këtë urë provizore ushtarake, si të vetmen rrugë lidhëse me Fierin dhe fshatrat rreth tij si për furnizim, ashtu dhe për halle e probleme familjare, apo për sezonin turistik, i cili nis vetëm pas pak javësh.

    Me mbarimin e fushatës elektorale u zhdukën punëtorët e firmës, por ura e re nuk nisi, ura provizore e ushtrisë u spostua 5 metra në të djathtë dhe kaq.

    Banorët e Darëzezës shpresojnë se kjo urë do të përfundojë para nisjes së sezonit turistik dhe të mos mbetet një premtim elektoral, ashtu si shumë të tjera ndër vite.

  4. Mire ja u bene qe u genjyen u moren votat e u zhduken keshtu do vazhdoni pa ure sa te mos e shisni voten plehra. Sa per kurvat qe shtohen ne haremin e rames mire se ajo eshte me e re se linda dhe ka qef kur sulltani ja lyen pallatin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu