• |
ide | kryesore

Berisha: Procesi politik ndaj gazetarëve të Lapsit, proces ndaj 1 milionë shqiptarëve

-Instant, Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar ditën e sotme publikisht për procesin gjyqësor që do të zhvillohet ndaj Lapsi.al, në lidhje me skandalin e grabitjes së të dhënave të qytetarëve prej përndjekësve të vetëquajtur patronazhistë.
Berisha e cilëson këtë proces politik, me urdhër prej kryeministrit aktual, duke shkelur në këtë mënyrë lirinë e shtypit.


“Procesi politik ndaj gazetareve te Lapsit, proces ndaj 1 milione shqiptareve!
Te dashur miq, me urdher te Edi Rames drejtesia e partise ka hapur proces te mirefillt politik ndaj gazetareve te portalit Lapsi.al, te cilet informuan shqiptaret se çdo e dhene private qe ata ia kishin besuar shtetit keto vite ishte transferuar nga serverat e qeverise ne serverat e partise socialiste, patronazhisteve trafikante delinkuente te saj duke kryer keshtu nje pabesi te pashembullt, akt antikushtetues, antiligjor, krim te shamtuar ndaj 1 milione shqiptarve.


Me kete akt qe zbuluan gazetaret e Lapsi.al, Edi Rama beri te mundur qe bota e krimit te futet ne konton bankare, ne kontrollin e komunikimit, ne vjedhjen e çdo te dhene qe mbajne telefonat dhe llogarite e tyre ne mediat sociale.
Me kete akt qe publikuan gazetaret e Lapsit, Edi Rama deligjitimoi totalisht shtetin dhe deshmoi se ai eshte thjeshte narkoshtet qe nuk njeh Konventen Europiane te te Drejtave te Njeriut, kushtetuten, ligjet dhe normat, qe mbrojne qytetaret.
Me kete akt antikushtetues qe dhunon ne menyre flagrante Konventen Europiane te te Drejtave te Njeriut, Edi Rama riktheu ne Shqiperi sistemin famkeq te patronazheve parazgjedhore te drejtuara nga policia politike e Enver Hoxhes dhe deligjitimoi teresisht zgjedhjet e pergjithshme ne Shqiperi e i shnderroi ato ne nje farse te turpshme te denje per standartet e eterve te tij.
Per te gjitha keto, para trupit gjykues politik nuk shkojne vetem gazetaret e Lapsit por edhe çdo njeri nga 1 milione shqiptar qe ndjen veten, voten dhe privatesine e tij te dhunuar, te konfiskuar dhe qe ne shume menyra mund te perdoret kundra tij nga Edi Rama dhe bandat e narkoshteti i tij.
Se fundi, urdheri i Edi Rames per procedimin e gazetareve te Lapsit shenon nje proces te mirefillte skandaloz politik ndaj lirise se shtypit dhe reflekton nje qendrim atavik qe te rikujton firmen e babait te tij bilogjik Kristaq Rames per varjen publike ne gusht te vitit 1988 te poetit Havzi Nela per vargjet tij.
Denoj me ashpersine me te madhe procesin e shemtuar politik ndaj gazetareve te Lapsit dhe kerkoj nderprejen e menjehershme te tij. sb”, shkruan Sali Berisha në rrjetet sociale.

8 Comments

  1. Flet per lirine e shtypit ky qe u shpall ne kohen qe ishte president si armiku i shtypit dhe medias duke u cilesuar ne 5 shen e par si armik i fjales se lire,bej nje nder popullit dhe Shqiperise,largohu nga politika dhe lere te lire PDne se e more ne qafe ket popull!!!

  2. Ama, kur kerkoni dhe mbrojtjen e Berishes, te thote mendja se edhe nese nuk keni pergjegjesi, dicka nuk eshte ne rregull tek lapsi.
    Sepse Berisha eshte i vetmi shqiptar i shpallur boterisht si armik i medias, nga organizata boterore e medias se lire.

  3. Rihapja e dosjes së Gërdecit është shansi i fundit që Fatmir Mediu ende i pagjykuar të shkojë para drejtësisë. Tani është dhe deputet i Gërdecit dhe ka kuptim të jetë në regull me banorët. Po ashtu dhe investitori i boronicave në Gërdec”, shkruan Mero Baze duke sjellë në vëmendje edhe djalin e Sali Berishës, Shkëlzen Berisha i cili ishte i përfshirë në skemën e demontimit të armëve,salih karaxhic berisha po mbron pucistin e grushtit të shtetit ne 21 janar ku u vrane 4 protestues me duar ne xhepa dhe u plagosen 30 protestues,krimineli salih mbron Andi Bushatin pucist,shpellkare shkoni lepijani bythen salihut tani

  4. DIKTATURA CNJERZORE KOMUNISTE KA MASAKRU KUNDERSHATERT POLITIK REAL DHE POTENCIAL , KA MASAKRU PRONARET LEGJITIM DUKE JU GRABITE PRONEN DERI ME TORTURA CNJERZORE , KA VARFERU NJE POPULL TE TANE , KA RRETHI VENDIN ME TELA ME GJEMBA DUKE E KTHY SHQIPERIN NJE KAMP TE MADH PERQENDRIMI , KA REALIZU LUFTEN E KLASAVE DERI NE TRE BREZNI DUKE JU MUHUAR TE DREJTAT ELEMENTARE STUDIM , PUNSIM , STREHIM FEMIJVE DHE NIPAVE TE KUNDERSHATRAVE , NUK I KALE ME VAZHDU UNIVERSITET PAMVARSISHTE NOTAVE FEMIJET E NIPA E ZOTNIVE ,
    KA SHKATRRU KISHA DHE XHAMI , KA VRA BURGOSE , INTERNU KLERIK PER VOKACIONIN E TYRE .
    SOT FEMIJET E NIPAT NOMEKLATURES SE KUQE PO I VRASIN SHPRESEN SHQIPTARVE .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu