• |
ide | kryesore

Ferrari merr frymë: konfirmohet ‘pole position’ i Leclerc në Monako

-Instant, Sport

Charles Leclerc mund të marrë frymë lehtësimi: Ferrari ka njoftuar zyrtarisht se kutia e marsheve të makinës së pilotit nga principata nuk është dëmtuar nga aksidenti që i dha fund kualifikueseve të së shtunës dhe, për këtë arsye, nuk duhet të zëvendësohet. Shmanget kështu hipoteza e pesë pozicioneve të penalltisë në start, kështu që Leclerc, rregullisht, do të nisë nga pozicioni i parë, i fituar falë 1’10”346 me të cilin ai la prapa Red Bull të Verstappen dhe Mercedes të Bottas.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu