• |
ide | kryesore

Aksident i frikshëm/ Përplasen kokë më kokë dy maune në Mallakastër

-Instant, Lajme, Të fundit

Dy maune janë përplasur mbrëmjen e sotme në aksin Krahës-Mallakastër duke shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale dhe plagosjen e një prej shoferëve. Shoferi është transmetuar në Spitalin Rajonal të Gjirokastrës.


Ngjarja ka ndodhur në afërsi të qendrës së fshatit Krahës gati 15 km në veri të Memaliajt. Ky është rasti i tretë brenda ditës së sotme që në aksidente janë përfshirë kamionë.  Grupi Hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu