• |
ide | kryesore

Zyrtare, ndeshja do të rinisë me kërkesë të lojtarëve: Eriksen është jashtë rrezikut

-Instant, Sport

Christian Eriksen është jashtë rrezikut për jetën dhe ndeshja do të riluhet. Komunikata e UEFA-s i saktëson të dy situatat, me lojtarët që kanë kërkuar vetë të vazhdojnë lojën, edhe për shokun e tyre që është tani në spital koshient dhe në gjendje stabël.


KOMUNIKATA UEFA: ËSHTË STABËL
Uefa ka komunikuar zyrtarish se lojtari është shtruar në spital dhe gjendja e tij është stabilizuar e jashtë rrezikut për jetën.


NDESHJA RIFILLON NË 20.30, ME KËRKESË TË LOJTARËVE
Uefa ka komunikuar zyrtarisht se ndeshja Danimarkë-Finlandë do të rifillojë në orën 20.30, me kërkesë të vetë lojtarëve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu