• |
ide | kryesore

Skena të turpshme të anglezëve/ I bëjnë pritë dhe rrahin italianët jashtë stadiumit (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ka degjeneruar në skena dhune momenti i përfundimit të Euro 2020.


Anglezët kanë shkelur çdo rregull qytetarie dhe mikpritjeje, duke qenë se finalja luhej në Webley, pasi kanë ushtruar dhunë ndaj tifozëve italianë që ishin brenda në stadium.


Siç shihet dhe në videot e mëposhtme në dalje të Wembly, tifozët anglezë kanë dhunuar ata italianë, ku duket se mërzitja për humbjen ka qenë shumë e madhe.

Italia u shpall dje kampione e europës, teksa mundi me penallti skuadrën e Anglisë, në një event që u zhvillua përgjatë një muaji në shtete të ndryshme.


6 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.