• |
ide | kryesore

Aksidenti tragjik në Kroaci/ Rama: Lutem që të plagosurit rëndë t’ia dalin

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas aksidentit tragjik në Kroaci, ku një autobus i nisur nga Gjermania për në Prishtinë doli nga rruga dhe 10 persona kanë humbur jetën. teksa më shume se 30 të tjetrë kanë mbetur të plagosur. Përmes një postimi të ndarë në rrjetin social ‘Twitter’, Rama lutet për të plagosurit rëndë, si dhe u shpreh ngushëllime familjeve të viktimave.


“Çfarë fatkeqësie pikëlluese lajmi nga Kroacia për humbje jetësh të vëllezërve e motrave nga Kosova. Lutem që të plagosurit rëndë t’ia dalin dhe ngushëllime vëllazërore familjeve të viktimave!”, shkruan kryeministri.


3 Comments

  1. Në vitin 2017, “Luli ishte i keq”, ndërsa në vitin 2021 qenka bërë “i mirë”, sepse i dha një karrige deputeti Tomor Alizotit.

    Por, çfarë deklaronte për Lulzim Bashën, në vitin 2017, Tomor Alizoti.

    Ky i fundit, në atë kohë nuk kursente akuzat për Lulzim Bashën, të cilit i kërkonte llogari për marrëveshjen e 17 majit me kryeministrin Edi Rama dhe pse i gënjeu demokratët duke i mbajtur për rreth tre muaj në çadër.

    1. O derrrrrr i pa emër o nënë shkërdhyer këtu sbëhet fjalë për pilitikë po për ngjarje trafjike që u ka ndodhur shqiotarëve nga R e Kosovës hu rracën e poshtër he corona u pastroftë nga kjo botë

  2. Ik o fytyra me e urryer e atyre qe fle me ta ne se fle njeri me ty se dhe me gomarin te flesh ti iken larg i gjori nga pjerdh pa fund o gomar i gomerve te Surrelit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.