• |
ide | kryesore

Athinë/ Një i ri shqiptar masakron me thikë gruan dhe dorëzohet në polici

-Instant, Lajme, Të fundit

Një ngjarje tronditëse është shënuar në Greqi. Sipas mediave Helene, një i ri shqiptar, ka vrarë me thikë gruan e tij, brenda shtëpisë ku banonin në Athinë.


Pas krimit të rëndë, ai ka shkuar vetë në polici dhe ka rrëfyer atë që ka bërë. I riu i ka thënë autoriteteve se e ka kryer vrasjen pasi ishte shumë xheloz për të.


Pas rrëfimit, policia shkoi në apartamentin e katit të tretë, ku jetonte çifti. Ata kanë gjetur vajzën të vdekur në shtrat, të mbuluar nga një pellg i madh gjaku.

Shqiptari është arrestuar dhe pritet të dalë para drejtësisë, shkruajnë mediat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu