• |
ide | kryesore

‘Formation’ i Beyonce u shpall videoklipi më i mirë i të gjitha kohërave nga Rolling Stone

-Instant, Paparazzi, Slider

“Formation” i Beyonce është shpallur videoklipi më i mirë muzikor i të gjitha kohërave nga Rolling Stone.


Artikulli shkruante, “Nëse albumi vizual i titulluar i Beyonce e vendosi atë si një nga artistet më të mëdha të të gjitha kohërave, videoja e saj e lëshuar papritur” Formation “(dhe albumi pasues Lemonade) e shënoi atë si një nga më të rëndësishmet.”


Videoja, e cila u publikua në vitin 2016, përfshinte referenca për Uraganin Katrina, kulturën Creole dhe brutalitetin e policisë. Vajza e saj, Blue Ivy, gjithashtu kishte një personazh.

Drejtuar nga Melina Matsoukas, videoja fitoi videoklipin më të mirë muzikor në Çmimet Grammy.

Vetëm disa ditë pasi debutoi “Formation”, ajo interpretoi këngën gjatë shfaqjes së pjesës së parë në Super Bowl.

Kënga, e cila është albumi i saj i gjashtë në studio, “Lemonade”, ishte kënga më e kërkuar e atij viti.

©LAPSI.AL


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.