• |
ide | kryesore

Manastirliu: 700 mijë qytetarë të vaksinuar me të dyja dozat kundër COVID-19

-Instant, Lajme, Të fundit

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu i bën thirrje në rrjetet sociale qytetarëve shqiptarë që të vaksinohen kundër koronavirusit.


Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, Manastirliu theksoi se deri më tani janë vaksinuar 700 000 qytetarë.


“Vaksinohuni, vaksinohuni, vaksinohuni, 700 000 qytetarë plotësisht të vaksinuar me dy doza. Mbroni jetë”, shkruan ministrja.

 

18 Comments

 1. Doli kjo *arja!

  Si nuk u lodhen mer yahoo?! Kush kerkon te vaksinohet, ta beje. Kush nuk do mos ta beje. Kaq e thjeshte! Duhet te pellase kjo dite! Me keq i nervozon turmat!

  1. Ke te drejte ne anen politike, sepse ashtu e kane kthyer! Ne fakt nga ana praktike, epidemia ndalon ekonomine sikurse funksionimin e sistemit shendetesor (ai qe ka mbetur) edhe per te semuret e tjere.
   Ndalin funksionimin e plote te shkollave dhe punes. fakti qe GDP zbriti shume vitin e kaluar ka te thote shume. Sigurisht qe vaksinimi eshte edhe detyre qytetare!

 2. para 2 ditesh ne CNN mjeku i njohur Sanjay Gupta e pyeti Faucin qe si ka mundesi te vaksinoni ata qe e kane kaluar Covidin e sajuar kur imuniteti i tyre sipas studimit izraelit ishte 13 here me i forte se ata me vaksine. Pra e kuptoni qe vaksina eshte per te zezen tuaj dhe nuk eshte teori konspirative sic jua servirin Sorros dhe Gates por nje e vertete, megjithate eshte zgjedhja dhe e drejta juaj.

  1. Mos fol qesim por lexo artikullin e ketij mjekut ne anglisht (Dr. Sanjay Gupta: Think you don’t want to get vaccinated? Think again..) ne CNN Health ne te cilin insiston fort qe cdonjeri e vaksinohet, apo intervisten Dr. Sanjay Gupta: The importance of being vaccinated..Provo me provimin e anglishtes kur te mundesh, me nge.. Injoranca te ben edhe budalla!

    1. Qe te flasesh duhet te lexosh, apo ti e ben qesim, me bindje personale nga cepi i kaplloqes! I vetmi idiot ketu je ti. Nuk po dalloj je me shume idiot apo tifoz i vdekjes

 3. o idiot une amerike jetoj dhe angklishten e njoh shume me mire se ty.Une pashe intervisten ne CNN dhe ne mediat e tjera ku Fauci i tha qe nuk kam nje pergjigje per kete

 4. Deri tani kam qire tet moter, po sbesove pyete o dylber mavi.Ty o injotant te eshte krijuar pershtypja se kushdo qe jeton jashte punon me doemos ppune te rendomta, siduket te ka ngele ora ne vitin 1990

  1. Meso te lexosh e te shkruash se me siguri pjatat dhe fshesa nuk te lene as te degjosh televizorin. Atje ku je, nuk ti *i do te shtepise, por besoj se do mendojne ata qe te “ruajne vathen” se me nje injorant si ti e kane “punen” e lehte..dhe mos fol shume se te bertet bosi..fillo me xhamat tani!

 5. Paske humor kapsi. Hajde ta shohesh se cfare bej , po sme besove pyete motren o te qifsha rracen e mutit, qe ti paska shkerdhyer trute vaksina

  1. po cdo qish ti mer injorant, qe as gjuhen nuk ke mesuar..Ik e ruj pragun e shpise se e turperove mbiemrin e fisit..ik o i tredhur vazhdo te punosh se te kane dale grate e shtepise ne rruge..mbarove punen e pare, tani ik e laj makinat.

 6. VAKSINA TE PA CERTIFIKUME , VAKSINA KINEZE KANE BA SHUMICA E SHQIPTARVE .
  DUHET TE VAKSIONOHNE PA DTYRIM PO ME VAKSINA TE CERTIFIKUME .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu