• |
ide | kryesore

“Ishin të armatosur deri në dhëmbë”/ Dy persona grabisin në mes të ditës një bankë në qendër të Athinës

-Instant, Lajme, Planet

Mesditën e sotme ka ndodhur një grabitje me armë në një bankë nga një bankë në Mitropoleos. Dy autorë me armë të rënda morën një shumë të madhe parash dhe më pas janë larguar me shpejtësi, thuhet në informacionet e para të policisë helene.


Konkretisht, grabitja ndodhi në orën 12:00 të mesditës në një bankë në rrugën Mitropoleos 53, me autorët, sipas informacioneve, që mbanin armë të rënda. Grabitësit u zhdukën pa lënë gjurmë në rrugicat e zonës, ndërsa policia e shtetit fqinj po punon të zbardhë ngjarjen që terrorizoi qytetarët në kryeqytetin grek. Forcat e policisë po krehin rrugicat e zonës me qëllim kapjen e autorëve.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu