• |
ide | kryesore

Rama ngre duart para studentëve: Nëse nuk duan të vaksinohen…

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Është e qartë se kryeministri Edi Rama nuk e dëshiron në asnjë mënurë një “tjetër dhjetor” protestash të studentëve.


Në ditën e parë universitetet i lejuan të hyjnë në auditore edhe studentët e pavaksinuar ndryshe nga sa është vendosur në një akt normativ të ministrisë së Shëndetësisë. Por në këtë situatë Rama thotë se nuk do të ndërhyjë tek studentët.


“Nuk besoj se është e nevojshme të kalojmë në masa të tilla ekstreme. Duhet menduar në mënyrë pozitive. Duhet menduar që, duke qenë se vaksinat do të vijojnë të jenë në dispozicion, do të vaksinohen.

Normalisht ata nuk duhet të marrin pjesë, por kjo është një çështje e autoriteteve sepse qeveria nuk çon dot njerëz për t’i nxjerrë jashtë.

Universitetet janë autonomë. Ata që janë vaksinuar kanë të gjithë të drejtën që të jenë në një mjedis të sigurtë, ministria e Arsimit duhet të shkojë të nxisë studentët” – tha Rama në një intervistë për Euronews. ©LAPSI.al

10 Comments

  1. Nje kurve me e madhe se Enver Hoxha dhe Ramiz Alia , kjo baxhelle me emrin Edi Rama do perfundoje ne kosh te plehrave shume shpejt . Paradoksalisht aq sa i forte sa duket ne kete moment …aq i brishte eshte . I varur ne fije te perit !!
    Nuk ka liber dielaktike ne bote qe te parashikoj nje fund te lumtur per kete pleh dhe te gjitha baxhellat qe e rrethojne !!

  2. A ishte ky i shitur qe po vazhdon tani te na shesi dhe shendetin dhe jeten qe u zotua para zorraxhinjeve psikopeter te okb qe do na vax. me detyrim te gjitheve ne 10 muaj?! apo e degjum gabim?! i shituri te shet..i mbyturi te mbyt…i cmenduri te cmend. por kuptohet jo te gjith por vetem ata qe kane mendesin e te qenit skllav i cdo mendsie tjeter ne mungese te te vetes..dhe loja vazhdon..

  3. Kombet me te qyteteruara jane ne perqindje mbi 80% te vaksinuar. Shqipetaret dhe studentet akoma me myk ne tru, jane nen 30%, pak a shume si vendet afrikane pa vaksina. Vazhdoni me komplote facebook-u

  4. Doli ky baxhella e Surrelit mo 👃, fryksi me i modh i kohrave, esht rrethuar nga baxhellat e gjoja qeveris dhe mendon se ja hodhi por joooo💩💩💩

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu