• |
ide | kryesore

Dalin shifrat/ Bie numri i viktimave dhe rasteve të reja me covid në vend

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në 24 orët e fundit janë kryer 2,209 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 475 qytetarë, në këto bashki: 152 në Tiranë, 37 në Durrës, 31 në Berat, Fier, 29 në Gjirokastër, 28 në Belsh, 15 në Lushnje, 12 në Përmet, 11 në Krujë, Vlorë, 10 në Kavajë, 9 në Kuçovë, 8 në Kamëz, Mallakastër, Sarandë, 7 në Lezhë, Kurbin, 5 në Shkodër, Shijak, 4 në Vorë, Patos, Libohovë, Korçë, Peqin, 3 në Mirditë, Këlcyrë, 2 në Kukës, Mat, Selenicë, Himarë, Tepelenë, 1 Vau i Dejës, Pukë, Has, Dibër, Roskovec, Divjakë, Konispol, Finiq, Memaliaj, Maliq, Pogradec, Dimal, Belish.


Janë 8,436 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.


Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 186 pacientë, nga të cilët 25 janë në gjendje më të rënduar.

Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit ka 4 humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv; 4 qytetarë nga Tirana 57-83 vjeç.

Janë shëruar 436 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 181,649 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (14 Nëntor 2021)

Raste të reja ditore          475
Të shëruar në 24 orë       436
Të shtruar në spitale       186
Humbje jete në 24 orë     4
Testime ditore                 2,209

Testime totale              1,349,680
Raste pozitive                193,075
Raste të shëruara          181,649
Raste Aktive                     8,436
Humbje jete                      2,990

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë           4379
Fier                895
Gjirokastër      486
Durrës             471
Shkodër         452
Vlorë                418
Berat               394
Elbasan            356
Korçë              255
Lezhë              180
Dibër                76
Kukës              74

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu