• |
ide | kryesore

Përçarja në PD? Meta me 2 gishtat lart: Liri demokraci, jo më vonë por tani

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

I pyetur për përplasjen në PD mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe kreut të PD Lulzim Basha, presidenti Meta tha se e rëndësishme është liria, demokracia dhe pluralizmi. Me 2 gishtat lart Meta e mbylli fjalën duke thënë “liri-demokraci, jo më vonë por tani”.


“Nuk jam këtu për tu marrë me çështje të tilla e rëndësishme është liria demokracia dhe pluralizmi politik. Vota e lirë dhe gjithpërfshirja mbeten vendimtare në këtë proces. Në fund fare liri dhe demokraci jo më vonë po tani”, tha Meta5 Comments

  1. Ky po qe ja vlen te behet krytari i pd.
    Njeriu i duhur, i drejt i pa korruptshem liridashes paqesor i varfer. Po mbi te gjitha ka nje grua te mrekullueshme.
    Ta gezoni o pseudo demokrat kryekarin e ri.

  2. Ky e mori PD. Ishte skenar i hershem. LSI do shkrihet se ka nam te keq. Populli opozitar do vije ne pushtet ne rastin me te pare. Ministrat do i caktoj mona.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *