• |
ide | kryesore

Conference League, Conte nuk heq dorë: “Duam të luajmë me Rennes, e meritojmë”

-Instant, Sport

Antonio Conte nuk dorëzohet dhe shfaq zemërimin kur, për shkak të pamundësisë për të gjetur data të mundshme për rikuperimin, UEFA anuloi ndeshjen e Ligës së Konferencës Tottenham-Rennes, e shtyrë për shkak të një shpërthimi të Covid-19 në radhët e Spurs. “Ne duam të luajmë. Mendoj se e meritojmë. Është një situatë e çuditshme, por nuk ishte faji ynë – tha ai – Ishte një problem i madh sepse qeveria vendosi të mbyllë qendrën tonë stërvitore për tre ditë.”


“Kjo është arsyeja pse ne nuk luajtëm, jo për një arsye tjetër – shtoi tekniku nga Salento -. Ne nuk jemi fajtorë për atë që ndodhi. Meritojmë të luajmë ndeshjen e fundit të grupit dhe të përpiqemi të kualifikohemi në raundin tjetër”.


Sipas shtypit anglez, Premier League ka refuzuar kërkesën e Tottenhamit për të shtyrë ndeshjen e së enjtes kundër Leicesterit për të rikuperuar ndeshjen vendimtare për kalimin e raundit në Conference League kundër Rennes.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *