• |
ide | kryesore

Një tërmet i fuqishëm shkund Kretën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një tërmet i fortë me magnitudë 5.1 të shkallës Rihter është regjistruar në ishullin e Kretës në Greqi pasditen e së dielës.

Mediat greke shkruajnë se sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti ka rënë 46 kilometra në jug të Kassos, ndërsa thellësia ka qenë 8.9 km.


Deri më tani nuk është raportuar për dëme materiale dhe as njerëz të lënduar nga tërmeti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu