• |
ide | kryesore

Inceneratorët/ Rama ironizon: Ju gënjen aritmetika juaj, nga buxheti deri tani janë paguar 55.3 mln euro

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama këtë të mërkurë në Komisionin Hetimor për çështjen e inceneratorëve sqaroi se nga buxheti i shtetit janë paguar 55.3 milionë euro për koncesionarin e Fierit dhe Elbasanit. Kryqeveritari nuk i ka kursyer notat e ironisë teksa ka thënë se nuk e kupton aritmetikën se nga i nxjerrin 430 mln euro dhe mbi çfarë dokumenti bazohen.

“Eurot e paguara nga bushti i shtetit janë fantazi e juaja, buxheti ka paguar 30.6 mln euro per Elbasanin 24.7 per Fierin, unë nuk jam i mirë në aritmetiket pro nuk ua kam besën tuaj dhe bëjnë  tuja dhe bëjnë 55.3 mln euro. Se ku i gjeni 430 do na i tregoni rrugës. Ma jepni një dokument ku e thotë?”, tha Rama


Ai u shpreh se deri në vitin 2047 shkojnë 360 milionë euro.

“Këto janë pagesat për grumbullimin dhe trajtimin e plehrave. Natyrisht që paguhet për grumbullimin dhe trajtimin e plehrave. Bëhet edhe pa pagesë por bëhet si në sharrë, si në Porto Romano, bëhet edhe pa pagesë për bëhet si në Elbasan e si në Fieri, ku  digjeshin rrugëve plehrat. Problemi ynë është tek raporti që kemi me plehrat. Këto janë pagesa z. Tabaku për ton, për kompaninë. Nuk janë pagesa për aferë. Janë pagesa për një shërbim që është ekselent, mjafton të shkoni në sharrë që mund të shkoni bashkë me fëmijët”, tha Rama.

4 Comments

  1. Derisa cdo gje paska qene e rregullt dhe s,ka pasur abuzime , pra te gjitha konform ligjit , atehere pse u zhduken tre administratoret ??!!

  2. Che figlio di PUTANA. Ai do ta ktheje kete show ne interesin e tij. Ne populli injorant e dime se si do perfundoje kjo “KOMEDI”. Do te zgjidhet sic do ai, rama dhe sic do Juri Kim qe e ka drejtesine shqiptare ne dore. PUTANA amerikana na zhyti edhe me shume ne lluc. QELBESIRA.

  3. BORXHI eshte mbi110/100 Eshte ULERITESE!!! Jane bere rrush e kumbulla nga ky hajdut i pa pergjegjshem!!!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.