• |
ide | kryesore

Putin humb një tjetër komandant të lartë në Ukrainë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Agjencia ruse e lajmeve Tass konfirmoi se Moska ka humbur një tjetër komandant të lartë të saj gjatë luftës në Ukrainë.

“Sot, komandanti i batalionit të veçantë të zbulimit, “Sparta”, Koloneli Vladimir Zhoga (me emrin e luftës Vokha), vdiq si një hero në Volnovakha,” – shkroi Denis Pushilin, kreu i Republikës së Donetskut në kanalin e tij Telegram.

Sipas, tij Zhoga u plagos për vdekje gjatë një operacioni për të siguruar daljen e sigurt të civilëve nga Volnovakha.

“Burrat e “Sparta” po siguronin një mbulesë për evakuimin e civilëve, kryesisht gra dhe fëmijë. Nacionalistët hapën zjarr ndaj tyre,” – shkroi Pushilin.

Batalioni “Sparta” u krijua në 2014 dhe mori pjesë në betejat për Slavyansk dhe aeroportin e Donetsk.

Vdekja e Zhogës është një tjetër goditje e madhe për Putin, pasi ai më herët humbi dy shefat kryesorë ushtarakë dhe ushtria e tij nuk po arrin të bëjë përpara në territorin ukrainas, aq shpejt sa pritej. ©LAPSI.al

Vokha - Hero of Russia - ePrimefeed

Russians With Attitude on Twitter: "Last footage of Zhoga. He's telling relatives of Volnovakha residents, who asked him to get their loved ones out of the fighting, that he will do that.


3 Comments

 1. “Burrat e “Sparta” po siguronin një mbulesë për evakuimin e civilëve, kryesisht gra dhe fëmijë. Nacionalistët hapën zjarr ndaj tyre,”

  BULLSHIT parapaganda!

  Hero i leshit! Krimbat do bejne party, kjo eshte e sigurte!

  Edhe ruset me duket se e kane kete shprehje: Cfare mbjell, ate do korresh!

  Shtrifte kemben per te tjeret. Urrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

  1. Putinka e zgjebosure do kete fatin e gadaf perdhunuesit.
   Por do ja thyejne kafkën me goditje me te ngadalëta!
   Keto lavire muxhiko-bolsheviko-shpellare …. nuk kanë miq dhe aleatë…
   Këta ose duan skllevër…
   Ose te bejnë kufoma e varre.
   Shpresojmë bota e lirë tu japi hakën që meritojne hijenat gjakatare te kremlinit.
   Vdekje bastardëve muxhiko- bolshevikë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *