• |
ide | kryesore

“Non grata” e Aqif Rakipit/ Lulzim Basha shpërthen në akuza

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë për sanksionet e SHBA për Aqif Rakipin.

“Bashkë me Tom Doshin dhe Vangjush Dakon, Rakipi është një nga mekanizimet e masakrës zgjedhore. Një nga individët siç e tregon dhe SHBA, që ka blerë vota për hesap të Edi Ramës. Sot Edi Rama ndjehet i vetëm.

Janë njerëz që me anë të blerjes së votave, kanë tjetërsuar vullnetin e shqiptarëve. S’duhet të harrojmë pavarësisht mekanizmat e 25 prillit. Diferenca mes Edi Ramës dhe Opozitës ishte e barabartë me 2 mandatet që mblodhi Aqif Rakipi.”, u shpreh Basha.

Lexo më tej: SHBA fut në listë të zezë Aqif Rakipin dhe Ylli Ndroqin 


8 Comments

  1. Je I shitur.

    Kur do besh takimin tjeter koke me Ramen pa pranine e te treteve?

    Ca behet nga porti I Durresit. Te ka dhene ndonje oferte?

    Ti nuk je opozitar je I shitur.

  2. “sindronin e Stokholmit”! Nga ky sindrom vuajnë të gjithë shqiptarët. Të cilët qëndruan 45 vite nën reegjimin komunist të Enver Hoxhës, dhe për çudi i besuan drejtimin e të parës parti opozitare, e djathtë quhet, PD-në një komunisti 24 karat si Sali Berisha. Madje dhe kur e nxorën me armë më 1997, e rikthyen me votë në 2005, tetë vite më vonë. Pjesa tjetër është histori.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *