• |
ide | kryesore

Putin pret Lukashenkon: Bisedimet me Ukrainën janë në një rrugë pa krye

-Instant, Arkiva, Lajme, Planet, Të fundit

Presidenti rus Vladimir Putin tha të martën se bisedimet e paqes me Ukrainën kishin hyrë në “një rrugë pa krye”.

“Tani, kërkesat e sigurisë janë një gjë dhe çështjet e rregullimit të marrëdhënieve mbi Krimenë, Sevastopolin dhe Donbasin janë nxjerrë jashtë fushëveprimit të këtyre marrëveshjeve. Kjo do të thotë, ne jemi kthyer sërish në një situatë qorre për veten dhe për të gjithë ne”, shtoi ai, duke folur së bashku me homologun e tij bjellorus Alexander Lukashenko në një konferencë shtypi.


Putin u zotua se ai nuk do të ndalojë operacionet ushtarake në Ukrainë derisa Moska të ketë sukses. Udhëheqësi rus hodhi poshtë gjithashtu raportet për mizoritë në qytetin ukrainas Bucha si “të rreme” dhe i krahasoi ato me raportet “të rreme” për përdorimin e armëve kimike në Siri nga regjimi i Asadit.

“Kishte provokime në Siri, kur u vendos përdorimi i armëve kimike nga qeveria e Asadit. Më pas doli se ishte false, e njëjta false është në Bucha,” tha ai.

2 Comments

  1. GJERAT QE ZOTI JUAJ I NDALOJ .NESE JU I LEJONI .DO THOT KENI KERKUAR HUMBJEN ME DESHIR .KY ESHT LIGJ I ZOTIT QE JU NUK MUND TA SFIDONI VECSE TA SHIJONI GJERAT QE ZOTI MADHERISHEM I LEJOJ .NESE I VEPRONI SI THOT AI JU VETEM SE ME TO NDJEHENI TE LUMTUR..SIGURT NE PAQE ME TE GJITH.PO TE LEXONI LIBRIN HYJNOR DO TE MESONI RRETH PERGJEGJSIVE TE ANGAZHIMIT NJERIUT..KU ZOTI BERI PENG TE MENDIMIT FJALES VEPRES SEJCILIN NGA NE PER PERGJEGJSI.NJEKOHESISHT SI INDIVIDIN DHE KOLEKTIVIN KU SEJCILI NJERI BREZ KA PERGJEGJSIT E VETA .TEK ZOTI VET.QE KUR U KRIJUA BOTA KETU KAN KALUAR MILIARDA NJERES NUK DIHET NUMRI BREZAVE.NJERZOR TE GJITH KALUAN DUKE U SPROVUAR ME KET KRIJIM DHE UDHEZIM QE KEMI NE DUAR QE SHIKOJM .PERMES SE MIRES DHE SE KEQES TE GJITH U SPROVUAN DHE PO ASHTU DHE NE BANORET E TOKES PO SPROVOHEMI UROJ DHE SHPRESOJ QE EDHE NE TA KUPTOJM KETE SPROV TE MADHE DHE PREJ SAJ TE MARRIM DOBIT SYGJEROJ QE NE ANGAZHIMIN TYAJ MENDIMET FJALET DHE VEPRAT TE KEN ME TE MADHE DOBIN SE DEMIN PER JU.MBASI SI ESENC NATYRALITETI JU E DONI VETEN TE DREJTEN HAKUN PER VETEN DHE SPRANONI PADREJTESI TU BEHET..UROJ TE KUPTONI DHE PRANONI NATYRALITETIN SI FUNKSIONOJN ZGJILLJET..PER TE GJITH PAVARSISHT ANGAZHIMIT I MADHI ZOT KA LEN NJE PORTE HAPUR TE MESHIRES PER NE QE ESHTE PENDIMI.HAKU ANGAZHIMI NE VEPRA TE MIRA.KJO ZBUT ZEMRAT PASTRON SHPIRTIN SHKAKTON QARTESI SJELL GJALLERI SIGURI ZGJILLJE PAQE SHPRES SHPETIM .RESPEKT UNITET..POR DUHET TA KUPTOJM QE I GJITH UNIVERSI NDOLLET SI PAQYRIM NE KOKEN TONE DHE EGOJA E MADHE QE KEMI .KY UNIVERS E BEN NJERIUN TE PANGOPUR .NESE NEVE NUK PASTROJM KET SHPIRT ME ULLZIM HYJNOR RREZIKOHEMI TE SHKATRROJM SHPIRTIN DHE GJITHCKA NGA KJO EGO PA FUND.KJO ESHTE DHE SHKAKU LUFTRAVE DHE TE KEQES MBI TOK.ky koment behet per te gjith ato qe ndjehen keq me nje form zhvillimi sipas angazhimit qe kan duke ju kujtuar modelin qe jep fryte te duhura qe e kan ne natyralitet rruga drejt duke qen i barabart me tjeret si per veten

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.