• |
ide | kryesore

Baton Haxhiu: Do të doja Linda Ramën ose Lea Ypin për presidente!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Analisti Baton Haxhiu ka treguar dy emra që ai i shikon si modele për një president në Shqipëri.


Në emisionin “Opinion”, Haxhiu tha se dy emrat që ai mendon janë Linda Rama, bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama dhe Lea Ypi, pedagoge në London School of Economics.


“Kë do kisha dëshirë por është e pa mundur. Dy njerëz që kam respekt, Lea Ypi dhe Linda Rama. Për shembull, Linda Rama nuk mund të jetë, gruaja më e rëndësishme që ka logjikën politike, ka informacion të jashtëzakonshëm politik dhe ekonomik. Nuk bëhet, nuk është çështje e dëshirës time. Meqë më pyete për emra”-tha Haxhiu.


16 Comments

 1. Akoma nuk e kuptova kete gazetarin larve! Presidenti eshte qytetari i pare i nje vendin qe e prezanton dhe aprovon drejtimet politike.
  Ke perfaqeson Linda Rama, Po Lea Ypi..?

 2. Rudina Magjistarin – ministre arsimi

  Makoçin – ministre kulture

  Delina Ficon – ministre e jashtme

  Linden – presidente

  Zaho – ministrin e rinise dhe kalamojve

  Olsi – minister i sportit dhe bixhozit

  Ore ça te keqe ka ktu, dinastia kshu ndertohet, prisni se s’keni pa gjo akoma

 3. Balluke bukura per Presidente e propiziar nga ujku spiun BATON😤😤 thotë:

  Dakort jemi per Madame Madewell profedoren nga Kombinati !!Me. Siguri ajo do ti japi passporte Shqiptare MIKUT te saj Futyre plendesit qe e pasuroi dhe e martoi me kryehajdut in!!! Rrufte pros…..e Linda. I ploteson te gjitha kushtet!!

 4. Edhe une e mbeshtes propozimin e Batonit Shikoni o popull (nese ka nje te tille ne Shqiperi) gjer ku ka vajtur degradimi Nuk besoj qe do ndodhe por edhe si ide eshte shume Mjere ne

 5. O rob qire BATONOVIC -o grua qire amos ta vene ty dhe gruas tende postin e presidentit ,nga prapa dhe perpara.

 6. Nuk me habisin deklaratat e Baton Haxhiut qe belbezon e vegjeton sipas parimit te tij “Kush me jep te ha, e kam moter e vella”.

  Sic flet ne televizione i ka edhe “keshillet” per politikanet shqiptare, qe per turpin e tyre jane marre e merren me te.

 7. Nje verejtje per Landin e ores 1.18. Ne Kabinetin Qeveritar qe propozove zotrote ke harruar
  emra te domosdoshem per ate lloj qeverie. Duhej te ishin”

  1.- Gruaja dhe ish-grate e KM-se ( sic propozon me te drejte)
  2. Ish-burrat e gruas aktuale.
  3.Burrat e e ish-grave ( si i nderuari Cuci qe eshte aktualisht Minister)
  4.Grate e ish-burrave te Zonjes qe propozohet per presidente. presidente

 8. Pse mos te propozoje ? I merr 16.000 euro rroge kot tek spitali amerikan , plus televizionet dhe programet e tija vete 25000 euro muaji kurva e mutit . Ky eshte per burg ,tani na ben moral . moral qelbesirash mavi

 9. Kane nxjerr linda ramen per te hequr vemendjen NGA AFERA E INCENERATOREVE. Te jete per ate debile, deputet e pare qe do promovhen do jene pastruse baxhanaker parukjerja etj etj. Ropqirllek alla socialist.

  Mos harroni AFERA INCENERATOREVE

 10. Linda Rama…????? Byth lepirja ka arritu nivele alarmante….. te pakten ministri i brendshem duroi deri sa i gjati e ndau u nda me dashnoren…. ky nuk pret fare….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.