• |
ide | kryesore

Jada Pinkett Smith: Vuaj nga ankthi

-Instant, Paparazzi, Slider

Jada Pinkett Smith zbuloi së fundmi problemet e saj me ankthin.

Aktorja tregoi  se kafshonte thonjtë dhe përtypte kutikulat e saj, por nuk i lidhi zakonet e saj të këqija me ankthin deri sa rriti vajzën e saj.


“Unë kurrë nuk e kam identifikuar atë si ankth,” vuri në dukje nëna e saj, Adrienne Banfield-Norris gjatë episodit më të fundit të “Red Table Talk”, i cili ishte regjistruar para se Will Smith të godiste Chris Rock gjatë ceremonisë.

Pinkett Smith shpjegoi se përballja dhe të mësuarit rreth ankthit të vajzës së saj e ndihmoi atë të kuptonte se ajo vuante nga e njëjta gjë.

“Kohët e fundit, ne patëm një bisedë, dhe ajo tha: “Unë kurrë nuk e dija se kam përjetuar në të vërtetë ankth”, u shpreh Willow Smith,  gjatë episodit. “Ajo po e shtynte atë për kaq shumë vite, sikur nuk e kishte idenë.”

Ajo tregoi se bisedat e saj me Jade e ndihmuan atë të “falte” nënën e saj për minimizimin e ankthit gjatë gjithë fëmijërisë së saj.

“Ishte e ashpër,” i tha Smith të ftuarës ,Ireland Baldwin. “Më duket sikur kur u rrita, ajo nuk e kuptonte ankthin tim. Për shkak se ajo, duke u rritur, kishte parë miqtë e saj të vdisnin … ajo kishte kaluar aq shumë gjëra sa problemet e mia, për të, dukeshin si … më të vogla.”

Diskutimi familjar në lidhje me problemet e shëndetit mendor u transmetua pasi Will  u pa në Indi pas incidentit të tij në Oscar. Është e paqartë se kur u filmua episodi, por “Red Table Talk” zbuloi se do ta diskutojë këtë çështje në të ardhmen.

“Duke marrë parasysh gjithçka që ka ndodhur në javët e fundit, familja Smith ka qenë e fokusuar në shërimin e thellë”, thuhej në një kartë titulli në fillim të episodit, i cili u publikua në Facebook Watch më 20 prill.

“Disa nga zbulimet rreth shërimit tonë do të ndahen në tryezë kur të vijë koha,” vazhdoi mesazhi. “Deri atëherë, tryeza do të vazhdojë t’i ofrohet dëshmive të fuqishme, frymëzuese dhe shëruese si ajo e të ftuarit tonë të parë tepër mbresëlënës.”/Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.