• |
ide | kryesore

Berisha mbledh nesër Këshillin Kombëtar, do miratohet qëndrimi për Presidentin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
primaret, PD

Edi Paloka në një konferencë për mediat ka njoftuar se ditën e nesërme në orën 18:00 do të mblidhet Këshilli Kombëtar të PD.


Në këtë mbledhje do të miratohet qëndrimi procesin e zgjedhjes së Presidentit.

7 Comments

  1. Komisioni i Rithemelimit i PD ka bërë një gabim të pafalshem me emrat e njohur opozitar që i la jashtë kryesisë së saj, si psh Ibsen Elezi etj, dhe mori brenda saj sorrosianet e vjetër. Turp!

    Ky është një gabim madhor i Berishës. Po të vazhdoni kështu, kokën përsëri do t’a thyeni dhe çoni ujë në mullirin e Ramës.

    1. Agjencia Kombëtare e Krimit (NCA) mendon se vendi pastron rreth 100 miliardë paund në vit. Qeveritë e njëpasnjëshme britanike mesa duket nuk kanë bërë mjaftueshëm për të luftuar diçka të tillë.Nuk e ka keshilli kombetar te drejten e zgjedhjes,bisedimet kryen nga grupi parlammentar o shpellkari salih karaxhic berisha

  2. Or mik i la vota dhe as Berisha e as komisioni.Dhe mor Bushat nuk e thërret Berisha këshillin komtar por komisioni.

    1. Ndoshta ndoshta e la dhe vota jashte. Por te mare Rudina Hajdari apo Gjekmarkaj me shume vota se Ibsen Elezi, ka nje gje qe nuk shkon. Kur artikulohej Ibseni ne kuvendin e 2017 para 5 vjetesh dhe i paralajmeroi se ku do perfundonte PD-ja me Lulzimsa dhe ja tha turinjeve Sali Berishes, keta te gjithe qe jane ne liste sot rrinin si muta ne shi. Si duket demokratin e vertete dhe qe nuk ben kompromise me parimet nuk e qas njeri!

  3. Perpelitje ne politike per te votuar nje gjeneral si president. Kete here nje te vertete, se Moisiut i thoshin gjeneral, por doli ne pension pa kete grade,sepse qe nga 1968 e deri sa erdhi ne fuqi PD, ne Shqiperi ishin hequr gradat.

  4. askush nuk e qi Salih Berishenm dhe ska per ta pyetyr kush per zgjedhjen e presidentit Ai eshte leter e djegur dhe s’merret njeri me te

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *