• |
ide | kryesore

Kremlini i përgjigjet Finlandës: Braktisja e neutralitetit do të ishte një gabim

-Instant, Arkiva, Lajme, Planet, Të fundit

Pas telefonatës mes presidentit finlandez Sauli Niinisto dhe liderit rus Vladimir Putin, qeveria ruse ka reaguar duke bërë një përmbledhje të bisedës.

Sipas njoftimit, Putin i tha Niinisto se braktisja e neutralitetit do të ishte një gabim.


Udhëheqësi rus raportohet gjithashtu të ketë thënë Niinisto se nuk ka kërcënime të sigurisë ndaj Finlandës dhe se një ndryshim në politikën e jashtme të Finlandës do të ishte negativ për marrëdhëniet dypalëshe.

4 Comments

  1. po u fut ne nato , iku edhe ajo per lesh si ukraina. Cfare e gjeti Zvicrren qe ka 700 vjet neutrale
    dhe ska bere asnje lufte.

  2. Keta jane vene qellimisgt per te zbatuar axhenden e Great Reset.Pnademi, lufte dhe mungese ushqimesh per ti hapur rrugen Rendit te ri boteror me nje qeveri, por keta si duket nuk e njohin mire historine e njerezimit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu