• |
ide | kryesore

Regjisori i njohur: Amber Heard është xheloze dhe e cmendur

-Instant, Paparazzi, Slider

Një dëshmitar i thirrur në tribunë në gjyqin e shpifjes së Johnny Depp kundër Amber Heard e quajti aktoren “xheloze dhe të çmendur” përpara paraqitjes së tij në gjykatë.

Regjisori dhe pronari i motelit Morgan Higby Night mori qëndrimin në Fairfax, Virxhinia, të martën, ku u konfirmua se ishte pas një postimi në Twitter të 21 prillit që u postua në përgjigje të një postimi nga @ThatUmbrella që thoshte pjesërisht, “Johnny Depp do akuzohet se ishte xheloz sepse një grua ishte ‘ulur afër’ Amber Heard.”


Në përgjigjen e tij, Night pohoi, “Kjo nuk ndodhi kurrë. Unë isha me ta gjithë natën. Amber ishte ajo që ishte xheloze dhe e çmendur .”

Në një moment, avokatja e Heard, Elaine Bredehoft e pyeti regjisori: “Ti je një fans i madh i Johnny Depp, apo jo?”, për të cilën Night u përgjigj: “Unë nuk jam”, gjë që shkaktoi të qeshura nga shumë në sallën e gjyqit.

Morgan, i cili u thirr në tribunë nga avokatët e Depp, zotëronte më parë një motel luksoz në shkretëtirë, ku në vitin 2013  shkuan Depp, Heard dhe miqtë e tyre.

Heard ka dëshmuar më parë se aktori u aacarua me një shoqe të saj sepse ishte xheloz. Aktorja më pas tha nën betim se ai filloi të thyente sendet brenda dhomë së tyre..

Night i tha gjykatës se  “asnjëherë nuk e ka parë Depp të merrej fizikisht me askënd”.Ai më vonë dëshmoi për një debat midis dyshes që ai ishte dëshmitar, duke thënë: “Ajo ishte e mërzitur me të dhe  po i bërtiste… Ai ishte disi i strukur dhe dukej pothuajse i frikësuar, dhe ishte vërtet e çuditshme të shihje atë skenë sepse ai ishte më i madh se ajo padyshim.”

Johnny, aktualisht po padit Amber për shpifje në gjyqin që filloi më 11 prill, duke argumentuar se shkrimi i saj i vitit 2018 për The Washington Post në lidhje me mbijetesën e dhunës në familje, dëmtoi reputacionin e tij dhe shkatërroi mundësitë për karrierë, edhe pse ajo nuk e përmendi atë me emër në artikull./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.