• |
ide | kryesore

Shtyhet finalja e Champions: Liverpool-Real do të nisë me vonesë, për shkak të tifozëve

-Instant, F1, Sport

Fillimi i ndeshjes Liverpool-Real Madrid, finalja e Champions League 2022 është vonuar me të paktën 30 minuta. Shumë, shumë tifozë të Reds ende janë jashtë stadiumit të Parisit, të cilët nuk mund të hyjnë për të parë ndeshjen. Një problem i papritur, që bëri që UEFA të shtyjë me 30 minuta fillimin dhe ceremoninë e hapjes.

Një situatë e paprecedentë për një finale të Champions League, e shkaktuar nga mijëra tifozë anglezë në rrotullat që bënë të dështojë sistemi i hyrjes në Stade de France, veçanërisht për shkak të qindra njerëzve që u përpoqën të futeshin fshehurazi në stadium.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.