• |
ide | kryesore

Hapet Kopshti i ri Zoologjik, ndryshon drejtimi i lëvizjes së mjeteve te “Liqeni i Thatë”

-Instant, Lajme, Të fundit

Qarkullimi i mjeteve do të ndryshojë ditën e nesërme në segmentin e rrugës “Liqeni i thatë” për shkak të hapjes së Kopshtit të ri Zoologjik.


Qarkullimi në segmentin e rrugës “Liqeni i thatë” do të kthehet me një drejtim lëvizjeje, sipas sensit nga rruga “Hamdi Sina” në drejtim të “Kopshtit Zoologjik”. Përjashtim bëjnë veç mjetet e Transportit Urban, i cili do vazhdojë lëvizjen sipas itinerarit që ka realizuar deri më tani, dhe rezervojnë të drejtën për kalimin në dy senset e aksit rrugor.Ndërsa, aksesi hyrës i kalimit të automjeteve për qytetarët, për pjesën e rrugës që kthehet me një drejtim lëvizje, do të bëhet nëpërmjet kalimit në Unazën e Madhe të Qytetit, si dhe duke e aksesuar zonën te nyja e re, pranë Liqenit të Thatë (sipas hartës bashkëngjitur).3 Comments

  1. Mezi qe po pres qe te shof strucin e lali erit. Thone qe lali ka shkuar vete dhe e ka blere be Gabon nga nje tregtar fiqsh

  2. Bravo Erjon Veliaj E ktheve Tiranen nga nje hale qe e kishte bere Salih Maloku, ne nje qytet europian Shpellaret duan vetem pisllik,rremuje ,shkaterrim se ashtu jane mesuar gjithe jeten

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *