• |
ide | kryesore

Çfarë po thurin Meta dhe Berisha/ Darkojnë së bashku në Azerbajxhan

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, kanë darkuar së bashku në Baku të Azerbajxhanit pasi morën pjesë në “Forumin Global IX”.


Siç shihet edhe në foto Berisha dhe Meta janë ulur pranë njëri-tjetrit dhe shumë të fokusuar në bisedën mes tyre.


Duket se Berisha dhe Meta kanë hedhur pas krahëve polemikat në distancë që shkaktoi zgjedhja e Presidentit të ri të vendit.

Berisha nuk e aprovoi firmën e menjëhershme të hedhur në Stamboll nga Meta për të pranuar dorëheqjen e Bajram Begajt duke i hapur atij rrugën e votimit në parlament.

Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar rikthimin në politikën aktive pas lënies së karriges së kreut të shtetit pas pak javësh.

Edhe kreu i PD-së, Sali Berisha ka premtuar krijimin e fronti të gjerë opozitar kundër mazhorancës qeverisëse. ©LAPSI.al

FOTOLAJM/ Berisha dhe Meta hedhin pas krahëve

7 Comments

  1. Forumi i sivjetmë dukej që ishte i varfër dhe ndër pjesëmarrësit mbi 16 vjeç, i vetmi njeri në pushtet ishte Ilir Meta.

    Ky kishte marrë me vete dhe Sali Berishën, për të cilin nuk di nëse kishte bërë këtë aplikimin free që më ka ardhur dhe mua në spam, apo e ka paraqitur Ilir Meta si pjes të stafit.Per revolucionin demokratik te salihut qe ka 10 vjet qe ha mutin e ilirit

    1. Po Ramen-ereshurran qe nuk ka lene kar pa marre ne goje, ( edhe te Ilirit ne Lalez ) ,ku do e klasifikoje ti zoti sufllaq ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.