• |
ide | kryesore

Kim Kardashian kritikohet për linjën e saj të kujdesit ndaj lëkurës

-Instant, Paparazzi, Slider

Kim Kardashian është kritikuar në mediat sociale për paketimin e saj më pak se mbresëlënës për produktet e saj të reja të kujdesit të lëkurës.


Ajo lançoi linjën e saj të re SKKN By Kim më 21 qershor, duke përfshirë një rutinë bukurie me nëntë hapa.Blerësit, megjithatë, nuk ishin të kënaqur me produktet pas mbërritjes pasi kritikët shkuan në Twitter për të shprehur mendimet e tyre.


Një përdorues shkroi : Sapo më mbërriti produkti pashë që ishte i hapur. Duhet të gjesh patjetër diçka për ta ruajtur.”

Një blerës tjetër nuk e pëlqente as prezantimin, duke shkruar: “Paketimi duket i lirë… ashtu si flokët biondë të zbardhur. Më e rëndësishmja – çfarë i bën produktet e lëkurës tuaj kaq të veçantë?A i krijoi një dermatolog/shkencëtar formulat? A është për gratë e të gjitha moshave?”

Fansat e saj shprehën gjithashtu zhgënjimin e tyre lidhur me cmimet e produkteve duke e quajtur linjën një zhgënjim total/

“Pyes veten nëse ajo mendoi se do të shitet menjëherë”, shkruan ata, duke shtuar një emoji duke qeshur.”Jo me ato çmime,” thirri një fans. Një tjetër komentoi: “Kim a ke parë çmimet e benzinës së fundmi?”

Sipas faqes së internetit, SKKN “lindi nga ëndrra e Kim për të kapërcyer hendekun midis ekspertëve dermatologjikë më të njohur në botë dhe njerëzve në shtëpi që kërkojnë kujdes të cilësisë së lartë të lëkurës”.

Dashamirët e kujdesit të lëkurës mund t’i blejnë produktet që i pëlqejnë një herë ose të abonohen dhe të marrin zbritje për to.Produktet përfshijnë kremin e fytyrës, tonik, krem ​​për sytë, pastrues, eksfoliues dhe më shumë./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.