• |
ide | kryesore

Alec Baldwin kritikohet për intervistën me regjisorin e njohur

-Instant, Paparazzi, Slider

Alec Baldwin është kritikuar së fundmi për intervistimin e abuzuesit të supozuar Woody Allen.


“Karriera e Baldwin është tashmë e varur nga një fije. Çfarë mënyre për ta shkatërruar plotësisht atë”, shkroi një person në Twitter.


“E mbani mend kur Alec Baldwin vrau një anëtar të ekipit në një set vitin e kaluar, u përball me zero pasoja dhe tani po… promovon një intervistë speciale që po bën me… Woody Allen? Kjo është fjalë për fjalë gjithçka që duhet të dini për industrinë e filmit dhe televizionit, “shkruan një tjetër.

“Alec Baldwin, i cili qëlloi dhe vrau punonjësen e tij 8 muaj më parë, tani është drejtpërdrejt në instagram me Woody Allen, i cili është i martuar me vajzën e tij”, vuri në dukje gazetarja Emily Miller.

Vajza e adoptuar e Allen, Dylan Farrow, e akuzoi atë në vitin 1992 se e kishte sulmuar seksualisht në papafingo të familjes së tyre kur ajo ishte 7 vjeç. Regjisori i famshëm i ka quajtur pretendimet, të cilat u rishfaqën në vitin 2021 për shkak të serialit të HBO “Allen kundër Farrow”, “kategorikisht të rreme”.

Përveç këtyre akuzave, martesa e Allen me Soon-Yi Previn, vajzën e birësuar të ish partneres Mia Farrow ka qenë gjithashtu një burim shqyrtimi për aktorin e “Annie Hall”.

Ndërkohë, Baldwin është ende pjesë e hetimit në vazhdim për vrasjen e Hutchins në setin e filmit “Rust” më 21 tetor 2021 në New Mexico, pasi aktori qëlloi me një armë të mbushur drejt kineastes.

Megjithatë,ai ka mbetur i palëkundur në mbrojtjen ndaj regjisorit,  ndërsa merret me cështjen e tij.

Në një postim në Instagram, në të cilin ai njoftoi intervistën e tij me Woody, aktori shkroi: “Më lejoni ta paraprij këtë duke deklaruar se kam ZERO INTERES në gjykimet dhe postimet shenjtërore të kujtdo këtu.

“Unë jam padyshim dikush që ka grupin e bindjeve të mia dhe nuk më intereson për spekulimet e dikujt tjetër. Nëse besoni se një gjyq duhet të bëhet me anë të një dokumentari HBO, kjo është çështja juaj.”/Lapsi.al

alec-baldwin-woody-allen-live-tweets_65 alec-baldwin-woody-allen-live-tweets_66

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.