• |
ide | kryesore

Zjarri del jashtë kontrollit në Greqi, flakët “pushtojnë” hotelet luksoze (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një zjarr i madh ka shpërthyer në Kranidi Argolida, Greqi. Zjarri ka dalë jashtë kontrollit. Mediat greke raportojnë se flakët kanë përfshirë një kompleks hotelesh luksoze të zonës. Siç shihet edhe në videon nga vendi i ngjarjes, flakët kanë mbërritur pranë plazhit dhe zona është evakuar. Zjarri ka marrë përmasa të pakontrollueshme. Pushuesit janë detyruar të lënë hotelin. Në vendin e ngjarjes ndodhen 63 zjarrfikës.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *