• |
ide | kryesore

Evazioni fiskal me inceneratorët, Ibrahimaj: Lojë politike e LSI-së në prag të protestës

-Instant, Lajme, Të fundit

Ministrja e Financës dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj ka reaguar lidhje me deklaratat e LSI-së per abuzimet me inceneratorët.


Ajo tha se kjo është lojë politike e LSI-së në prag të protestës.


Ibrahimaj shtoi se ka qenë administrata tatimore që ka zbuluar abuzimet, e cila ka dorëzuar abuzimet në Prokurori. Ministrja tha se në Prokuroi janë referuar 34 procese.

“Që nga ai vit janë 34 subjekte të cilat janë referuar nga hetimi tatimor ku kanë qenë të përfshira 141 subjekte. Pjesë e këtyre procedurave janë përfunduar dhe kanë përfunduar me një vendim gjykatë. Një pjesë janë ende nën hetim. Për rastin konkret 20 subjektet fiktive janë dënuar me 35 vite. Ndër vite që nga 2018 dhe sot, administrata tatimore ka bashkëpunuar ngushtë me Prokurorinë e Tiranës, për të vijuar hetimin. Kjo skemë është në ndjekje që prej vitit 2018, të gjitha institucionet janë në gadishmëri para drejtësisë, me qëllim zbardhjen e dhe gjykimin e personave të përfshirë në këto skema. Ne jemi këtu që të bëjmë të gjithë procedurat në ndihmë të drejtësisë, pasi nuk duam që këto raste të përsëriten. Jemi lidhur edhe me ambasadën britanike, ku evidentohen rastet e këtij mashtrimi apo të evazionit hetimor. Të gjitha institucionet e MF janë të angazhuara drejt luftës kundër evazionit”, tha Ibrahimaj.


8 Comments

 1. Kush ia solli informatat Monikës?’.

  Monika kur lavdëron aktivistët e LSI se ‘i kemi skifterë, shiko çfarë zbulojnë’, në fakt nxjerr zbuluar faktin se hetimet i ka kryer dikush tjetër. Hetimet kanë ardhur në dorën e Monikës, dmth., Ilirit, nga Shërbimi Inteligjent Shtetëror, që quhet SHISH. Këtu shtetit i rrëzohet një pjesë e tij, pjesa që quhet Kolona Inteligjente. Inteligjencia e Shtetit punon për dikë tjetër dhe kundër shtetit kombëtar. Ai ‘dikush’ për të cilin punon SHISH quhen Ilir Meta dhe Monika: Me ‘bombat’ e SHISH këta do të rrëzojnë rendin shoqëror dhe do të marrin pushtetin me dhunë.

  1. Po or loqja partise, ja ka dhene SHiKU me kete merru ti nga e gjeti LSI. E rendesishme eshte qe po behet serish publike dhe SPAKU te veproje e jo te fleje gjume. Se jane parate e taksave tona.

   1. Dosja në SPAK/ Muharrem Berisha pronar fiktiv i godinës së LSI? Biznesmeni i ‘fuqishëm’ rezulton inspektor pyjesh, dyshime për biznesin e mermerit në Berat, niku shpellkari i mones spaku ka denuar deri tani 19 persona nga keto trimat e ilirit e salihut,mona vetem ha mut salihu per llogari te protestes,pastaj shohim

 2. 300000$ Para private te blloku I ilirit dhe u vrane 4vete para Kministrise
  600,000,000$ para te popullit Zhduken Pa din dhe duhet ti bejme fresk Qeverie
  Allah Allah

 3. Pasrto dhe la bythen oj kurve se neser do te te pallojne fort ty , palloshin e gjithe kurvat mavi .
  Mori fund sundimi juaj o kurva .

 4. Kjo qeveri nuk eshte ne terezi , ose jetojne ne nje bote virtuale ose jane aq idiot saqe nuk imagjinohet .

 5. Ndodh ne gjithe boten,thote njera,behen dhe filma thote tjetra,po harrojne kurvat mavi qe ne bote evazionin e bejne njerezit hajdute,po te ne sikur po del ndryshe,e gjeni kush po i ben menxyrat dhe ne menyren me arrogante qe egziston?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.