• |
ide | kryesore

“Ne të falimentuar? Nuk është mesazh i Bayern”: Barcelona reagon ndaj talljes dhe pret përgjigje për Lewandowski

-Instant, Sport

Joan Laporta del hapur për Robert Lewandowskin: “Ne kemi bërë një ofertë për të dhe jemi në pritje të përgjigjes, do të shohim nëse është pozitive. Ndërkohë dua të them se e vlerësoj përpjekjen që lojtari po bën për të ardhur këtu”. Presidenti blaugrana, gjatë prezantimit të Christensen, i është përgjigjur edhe zërave për një mesazh shumë të rëndë drejtuar Barçës nga Bayern Mynih (bavarezët nuk e pranojnë ofertën e spanjollëve sepse, duke pasur parasysh situatën e tyre ekonomike, brenda një-dy vjetësh janë të destinuar me falimentim: koncept që i atribuohet një gazetari të Spiegel): “Nuk i besoj këto gjëra, duhet të ketë qenë një shaka gjatë një bisede. Kjo gjë nuk vjen nga Bayerni, të cilin ne e respektojmë. Barça do të mbushë 125 vjeç në vitin 2024 dhe ka pak klube që kanë një histori si e jona”.


Laporta mohoi gjithashtu pakënaqësitë e raportuara, sipas mediave, të Xavit për merkaton e katalanasve: “Sapo fola me të dhe ai më dha entuziazëm, e pashë optimist dhe u përqafuam. Gjithçka është ashtu siç pritej”. Së fundi, për blerjet e ardhshme: “Përpara se 15% e shitjes së të drejtave televizive të hyjë në arkë, ne nuk do të bëjmë asnjë blerje tjetër. Por Barça ka sërish besueshmëri”.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *