• |
ide | kryesore

Bien poshtë akuzat për incest kundër Ricky Martin

-Instant, Paparazzi, Slider

Nipi i Ricky Martin ka tërhequr së fundmi akuzat ndaj këngëtarit për ngacmim dhe përfshirje në një marrëdhënie seksuale me këngëtaren.


Nipi 21-vjeçar i ikonës së popit latin pretendoi se dyshja ishin në një marrëdhënie të paligjshme “inçesti” dhe se Martin ushtroi presion psikologjik dhe fizik  kur lidhjapërfundoi.Martin u shfaq në Zoom para një gjyqtari në Porto Riko për t’u përballur me akuzat tronditëse ditën e sotme.

Në një deklaratë të përbashkët për The Post, avokatët e artistit thanë: “Ashtu siç e kishim parashikuar, urdhri i mbrojtjes së përkohshme nuk u zgjat nga Gjykata.

“Akuzuesi i konfirmoi gjykatës se vendimi i tij për të pushuar çështjen ishte vetëm i tij, pa ndonjë ndikim apo presion të jashtëm, dhe akuzuesi konfirmoi se ishte i kënaqur me përfaqësimin e tij ligjor në këtë çështje,” thanë ata.

“Kërkesa ka ardhur nga akuzuesi duke kërkuar pushimin e çështjes. Ai është një individ i trazuar që bënpretendime të rreme pa absolutisht asgjë për t’i vërtetuar ato. Ne jemi të kënaqur që klienti ynë pa drejtësinë dhe tani mund të ecë përpara me jetën dhe karrierën e tij.”

Sipas TMZ, gjyqtari thuhet se hodhi poshtë edhe urdhrin e ndalimit të përkohshëm që u lëshua një javë më parë.

Gazeta portorikiane El Vocero, raportoi javën e kaluar se në urdhëe thuhej se viktima e supozuar pretendonte se Martin nuk e priti mirë ndarjen e tyre dhe se kishte bshkuar  pranë shtëpisë së kërkuesit të paktën tre herë.Raporti origjinal thoshte se ” ai ka frikë për sigurinë e tij”.

Zhvillimi i sotëm vjen një javë pasi Ricky mohoi akuzat fillestare se ai dhe nipi i tij 21-vjeçar kishin patur një “marrëdhënie romantike ose seksuale” për shtatë muaj.

“Fatkeqësisht, personi që e bëri këtë pretendim po lufton me sfida të thella të shëndetit mendor”, deklaroi avokati i tij, Marty Singer pë mediat. “Ricky Martin, natyrisht, nuk ka qenë kurrë – dhe nuk do të ishte kurrë – i përfshirë në asnjë lloj marrëdhënie me nipin e tij.”/Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *