• |
ide | kryesore

Fifi flet për vështirësitë në fillimet e karrierës

-Instant, F1, Paparazzi

Këngëtarja, Fifi ka folur së fundmi për vështirësitë në fillimet e karrierës.


E ftuar në emisionin ‘A Night Live”, këngëtarja ka treguar sakrificat që kanë bërë prindërit kanë bërë që ajo të ndiqte pasionin e saj: muzikën.“Që nga mosha 6-vjeç a 7-vjeç deri në 22-vjeç me qenë të gjithë me valixhe në dorë është shumë e rëndë psikologjikisht. Për këtë arsye unë ia di rëndësinë çdo gjëje edhe më të vogël. Dua pak, por e dua me nder. Për këtë arsye çdo njeri që nuk ka e respektoj më shumë se një njeri që ka. Ata që kanë nuk i vlerësojnë gjërat që kanë ndërsa ata që nuk i kanë i’ua dinë vlerën.Unë jam njeri që kam dashur gjithmonë të bëj krenar babin dhe nënën, ishalla e kam arrit qëllimin. Ata kanë shitur të gjithë floririn që kanë pasur për mua. Nëse unë them që kam sakrifikuar për ta, skam bërë asgjë”- u shpreh ajo.

Megjithatë, Fifi u shpreh se ishin këto vështirësi që e shtyn të mos hiqte dorë dhe të realizonte qëllimin e saj.

“Të gjitha llojet e kompeticioneve që kam marrë pjesë i kam thënë vetes “Fif mundesh me e provu se ndoshta bëhesh një ditë, njerëzit do të pranojnë”. Mamin e kisha pas vetes që më thoshte do të bëhesh një ditë. Mos të kishte qenë kthimi nga Gjermania, kompeticionet, dështimet e  njëpasnjëshme, studiot që nuk kanë besuar që mund të bëhem një ditë, mos të kishin qenë këta njerëz që më thonin s’do të bëhesh kurrë, je e shëndoshë duhet të dobësohesh, unë nuk do të isha bërë kurrë kjo që jam sot. Unë kam një defekt të vogël fare, duhet të kem inat që të bëj diçka. Nëse i kam punët në terezi nuk më shijon ta bëj diçka”- tha Fifi./Lapsi.al1 Comment

  1. O Fif sakrifica kane pas gjithe shqiptaret prandaj mos i ekzagjero se duke i ekzagjeru dhe shpesh bere viktimen, ia ul vleren vetes.,edhe me shume. Mos te flasim per pjesmarrjen ne Big Brotheri qe ta nxiu CV. Bile u them edhe “artistave” te tjere qe kur t’ju vije ftesa per Big Brother Vip, qofte ne Shqiperi qofte ne Kosove (se tani Top Channel do e eksportoje edhe ne Kosove nje emision te degjeneruar ne vend se te beje emisione me vlera sic bente dikur)kujtojeni si ua shkaterroi CV big brotheri i kaluar atyre VIPave,nqs mund ti quajme te tille disa prej tyre

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *