• |
ide | kryesore

Situatë dramatike në Shkodër/ Zjarret djegin 35 shtëpi të pabanuara

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Njoftohet se është jashtë kontrollit situata nga zjarret në Grudë Fushë të Shkodrës.


Sipas nënprefektit Hysen Hysaj flakët kanë shkrumbuar 35 shtëpi të pabanuara ndërsa janë shpëtuar 5 të tjera të banueshme.


Sipas tij situata është dramatike edhe pse në terren janë përfshirë 70 forca nga komuniteti dhe 2 zjarrfikëse nga Kopliku.

Për gati 2 orë këto forca janë përballur me flakët.

Lajm në përditësim…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.