• |
ide | kryesore

Komediani i njohur shpërthen kundër Will Smith: Tregoi fytyrën e tij të vërtetë

-Instant, Paparazzi, Slider

Komediani i njohur, Dave Chappelle ka ndarë së fundmi mendimet e tij  për Will Smith.


Gjatë natës së hapjes së turneut të tij dhe Chris Rock në Mbretërinë e Bashkuar në M&S Bank Arena në Liverpool, Angli, Chappelle tha se veprimi i Smith ishte një “zgjedhje shumë e çuditshme”, sipas People.


Ai vlerësoi autenticitetin e Rock-ut gjatë gjithë viteve përpara se të pretendonte se Smith “është shtirur si një njeri i përsosur për 30 vjet”.

Chappelle pretendoi se aktori i Bel-Air “hoqi maskën dhe na tregoi se ishte po aq’ i shëmtuar ‘sa ne të tjerët”, duke shtuar, “Pavarësisht pasojave, unë uroj që ai të mos e vendos më maskën e tij dhe të lërë fytyrën e vërtetë ‘të marrë frymë ‘.

“Shumë njerëz harrojnë se kush është Will Smith. Para se të merrte çmimin ai veproi sikur të ishte kthyer në Filadelfia,” përfundoi komediani,  duke iu referuar çmimit të Smith për aktorin më të mirë për rolin e tij  në King Richard, të cilin e pranoi vetëm pak çaste pas shuplakës.

Rock iu drejtua gjithashtu momentit, duke pyetur të pranishmit: “A më dhembi kjo?” Ai më goditi për një shaka e cila ishte më e këndshmja që kam thënë ndonjëherë”. Aktori theksoi se pavarësisht se ishte goditur, ai shkoi në punë të nesërmen dhe këmbënguli se nuk ishte viktimë.

Në korrik, Willi kërkoi falje publike Chris përmes videos së shpërndarë në YouTube, Instagram dhe Facebook.

“Unë kam kontaktuar me Chris dhe më thanë se ai nuk është gati të flasë dhe kur të jetë do m ëkontaktojë,”u shpreh ai. ” Chris, të kërkoj falje. Sjellja ime ishte e papranueshme dhe unë jam këtu sa herë që të jesh gati për të folur.”

Aktori i Bad Boys vazhdoi duke thënë se dëshiron t’i kërkojë falje edhe mamasë së Rock: “Pashë një intervistë të sajën. Kështu që unë dua t’i kërkoj falje nënës së Chris; dua t’i kërkoj familjes së tij, Tony Rock [vëllai më i vogël i Chris].” Tony Rock ishte miku im. Miqësia jonë mund të jetë e pariparueshme,”rrëfeu Will./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.