• |
ide | kryesore

FOTO/ Shikoni çfarë ndodh në Us Open: youtuber-i qethet në tribunë gjatë ndeshjes së tenisit

-Instant, Sport

“Tani kemi parë vërtet gjithçka”: kështu John McEnroe, komentator në turneun e tenisit US Open, ka thënë i dëshpëruar pasi ishte dëshmitar i një skene që nuk kishte ndodhur kurrë në tribunat e një turneu tenisi, dhe sigurisht jo në një prestigjioz si slam-i aktual në Nju Jork, ku edhe publiku nuk sinjalizohet për korrektësi dhe respekt për lojtarët: në mes të ndeshjes çerekfinale midis Nick Kyrgios dhe Karen Khachanov në stadiumin Arthur Ashe, vëmendja e të gjithëve u tërhoq nga një burrë i ulur në rreshtin e dytë, të cilit po i priste flokët një parukier.


Personi, i cili nën mbulesën e lejoi parukerin ta qethte me një makinë elektrike, u njoh si YouTuber-i JiDion. Pasi përfundoi qethjen, të dy u larguan nga forcat e sigurisë për shkak se kishin krijuar shqetësim për lojtarët.


JiDion nuk është i ri në këto lloj daljesh të pazakonta, pasi tashmë ka pasur mundësinë të rregullojë flokët e tij disa kohë më parë gjatë një ndeshjeje të kampionatit të NBA. Eshtë e panevojshme të thuhet se imazhet u bënë menjëherë virale në rrjetet sociale dhe në internet, ndoshta pikërisht efekti që kërkonte Youtuber-i.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *