• |
ide | kryesore

Parashikimi i motit: Kthjellime dhe vranësira

-Instant, Lajme, Të fundit
kthjellime, moti

Vendi ynë do të vijojë të mbizotërohet nga kthjellimet në ultërsirën perëndimore. Ndërsa në zonat malore do të ketë kalime të lehta të vranësirave. Pritet që orët e mesditës dhe në vijim të ketë shfaqje të vranësirave në të gjithë vendin tonë. Më të theksuara vranësirat do të jenë në zonat veriore.


Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 33°C. Era do të fryjë në det mesatarisht me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor – Jugperëndimor.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.