• |
ide | kryesore

Bëhuni gati të paguani më tepër, ERE miraton rritjen e çmimit të energjisë elektrike

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
energjisë

Nga 1 Tetori deri në 31 Dhjetor të këtij viti familjet shqiptare që do të shpenzojnë më shumë se 800 kw/h në muaj do faturohen me 42 lekë për kilovat.


Vendimi është marrë ditën e sotme në mbledhjen e Entit Rregullator të Energjisë (ERE).


Një nga ekspertët shpjegoi gjatë mbledhjes si do të bëhet përllogaritja. “800 kwh do faturohej me 9.5 lekë kwh që jep një kosto 7600 lekë.

50 kwh orë mbi konsumin 800 kë/h do llogaritej me koston 42 lekë dhe jep 2100 lekë. Plus TVSH mbi këto dy kosto, 1940 lekë, plus taksa e televizorit 100 lekë. Totali 11740 lekë”.


9 Comments

 1. Nuk e rrisin kot po he, informalet e Tirones kane leke me u myt. Hajne, pijne, dhjesin dhe paguajne qeverine.

  A nuk i shifni rruget? ka me shume makina se njerez, dmth nuk ja u kercet qe rriten cmimet pasi njerzit jane te myt me leke, lek i piset qe buron vetem nga punet e pista ose hilet e perditshme, nuk pushojne kurre rritjet dhe ndertimet e qe shiten me shume se ne France. C’fare k** vend plot me vemje.

  Patronazhistet jane neper lagjet e Tirones, komshinj, kusherinj, shoke, shoqe, spiuna, antar partie dhe rrobota para kompiuterit ne sherbim te neokomunisteve liberal per dizinformim ditor dhe pamor ne tv. Cdo dite para syve i ke kudo jasht dhe brenda matriksit.

  Qajini hallin patronazhisteve, per to mendon qeveria e hajduteve, Ato pak demokrat qe kane ngel dhe ngjyra gri i cik me shume do tju …. kulo qeveria, pa socialistet ka kush i del per zot.

  Doni nje keshille?

  Mbyllni kontratat me OSHEE dhe UKT dhe filloni te mendoni per zgjidhje alternative si dushe publike, banjo publike, lavanteri publike. Uj per bolier publik. Filloni te ngrini sherbime publike.

  Ne shtepi mbani bateri per energji dhe konsumim minimal per drite, gatim dhe informim.

  Shteti ben ligje, njerzit gjejne shtigje.

  1. Revolte popullore
   Vodhen Keshin prej 9 vitesh e tani e rrisin cmimin ne 50 leke nga 12
   Hajduta te pashpirt
   Helm e ilace ju bofshin euro qe vidhni
   PS= Hale

 2. Kur salihu e kishte mbi 300 kw ju shpellkare spiune ku ishit nuk hanit mut atehere se salihu ju jepte supe,tani hani mut o rrace e qelbet cecene

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.